AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ce este fericirea
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

Distribuiţi
 

 Ce este fericirea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Inque~
Inque~
feminin Varsator Mesaje : 2106
Bani : 67899
Multumiri : 25
Varsta : 30
Localizare : Mangalia

Super-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 1:03 am

Asta e un fic pe care l-am inceput recent. E despre un personaj de-al meu pe care l-am dezvoltat prin RP si acum am inceput fic despre el.
Enjoy.



    Prolog


    Degetele sale îi atinseră obrazul, mâinile îi cuprinseră trupul într-o îmbrăţişare strânsă, iar ochii săi negri străluceau la vederea imaginii sale. Nu mai conta nimic, nu mai exista nimic; doar el, cel care îl făcea să se piardă cu totul... Inima îi râdea, iar buzele îi rămăseseră arcuite în acelaşi zâmbet pe care îl avea de fiecare dată când îi vedea chipul. Tot corpul i se strânsese la pieptul lui, parcă dorind să fie cât mai aproape de inima sa. „Te iubesc”, îşi repeta în minte, strângând pleoapele, simţind cum parfumul lui îi invadează nările. Inspiră adânc, iar fiori uşori îl trecură în tot corpul. Capul îi fu ridicat, iar pe buze simţi o presiune anume, ce o ştia prea bine, care îi făcea mereu genunchii să se înmoaie şi să se topească total... Îi atinse iar obrazul, răspunzându-i plin de iubire. Nici nu realiză când buzele îi fuseseră eliberate, ci continua să îşi ţină ochii închişi şi să aştepte...
    -Tadao?
    Zâmbi fără să îi deschidă, realizând că se terminase, şi se cuibări din nou la pieptul lui. Doar el putea să îi spună numele în acel fel şi să provoace asemenea vibraţii, doar braţele lui îi puteau aduce linişte. Îşi ridică privirea către el, absorbit de imaginea sa. Zâmbea larg, atingându-i buzele cu degetele, parcă pentru a se convinge că era, într-adevăr, acolo.
    -De ce plângi?
    Îl privi buimac, cu ochi mari, încercând să se dezmeticească. Nu înţelese despre ce vorbea, până nu începu să îl vadă în ceaţă. Îşi duse mâna la ochi şi se şterse, privindu-şi apoi degetele confuz. Erau umede, ce ciudat...
    -Nu plâng... Doar...
    Lăsă câteva clipe să treacă, jucându-se cu umezeala de pe degetele sale. Care era motivul? Îşi ridică privirea către el, zâmbind.
    -Sunt doar... fericit.
    Se agăţă strâns de gâtul lui, închizând ochii, ducându-şi degetele în părul lui. Îi simţi mâinile pe spatele lui, strângându-l.
    -Te iubesc..., îi murmură în ureche, doar ca să îl vadă zâmbind şi să îl audă spunându-i acelaşi lucru.


Sus In jos
Emi♥
Emi♥
feminin Gemeni Mesaje : 1825
Bani : 1857
Multumiri : 7
Varsta : 26
Localizare : departe
Status : plecata pe alta planeta :)

Super-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 10:58 am

Prima .
Deci am citit prologul si pot sa spun ca pana acum imi place acest fic.
Astept primul capitol .
Sus In jos
http://cookiefreaks.forumgratuit.ro/
I, You and They
I, You and They
feminin Capricorn Mesaje : 8212
Bani : 9504
Multumiri : 45
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Mega-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 7:36 pm

Imi place cum descri lucrurile. Asta conteaza enorm intr-un fic.
Eu nu am inteles ceva ... deci un personaj e Tadao ... al doilea ... ?
Si nu te supara, dar nu stiu de ce am impresia ca sunt 2 baieti . [will]
As vrea sa-mi explici si mie ... sa-mi dau seama ce voi citi rr
Oricum, frumos prolog-ul. Astept sa mai continui gdg
Punct !
Sus In jos
https://foru-girls.all-up.com/
Inque~
Inque~
feminin Varsator Mesaje : 2106
Bani : 67899
Multumiri : 25
Varsta : 30
Localizare : Mangalia

Super-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 8:05 pm

Ana, un personaj e Tadao, celalalt il veti cunoaste mai incolo. Nu am vrut sa ii dau numele din prolog. Si da, sunt doi baieti, sper ca asta s anu deranjeze pe nimeni.
Sus In jos
I, You and They
I, You and They
feminin Capricorn Mesaje : 8212
Bani : 9504
Multumiri : 45
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Mega-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 8:11 pm

In regulament nu interzice f deci ... cam pe cine deranjeaza ... nu citeste rr cam asa-i in realitate.
Deci nu m-am inselat yuuyu
Sus In jos
https://foru-girls.all-up.com/
Poldychou
Poldychou
feminin Berbec Mesaje : 18018
Bani : 22383
Multumiri : 122
Varsta : 26
Localizare : Aici!
Status : "Mai bine sa fii invidiat decat compatimit."

V.I.P
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 9:48 pm

wow deci pe mine chestiile : baiat + baiat nu prea ma atrag dar inceputul m-a captat :X astept sa mai vi cu un next.
Sus In jos
http://danutabooks.blogspot.com/
Inque~
Inque~
feminin Varsator Mesaje : 2106
Bani : 67899
Multumiri : 25
Varsta : 30
Localizare : Mangalia

Super-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 10:06 pm

Nu-ti face griji, Danuta, personajul principal e destul de feminin. Nici n-o sa-ti dai seama ca e baiat. gdg) Poti sa iti imaginezi ca e fata, daca asta te face sa te simti mai bine.
Sus In jos
Lucifer
Lucifer
feminin Taur Mesaje : 404
Bani : 650
Multumiri : 2
Varsta : 31
Localizare : In iad >:)

Membru Super Activ
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 5:19 pm

:X vai ce-mi place fic-ul tau :X
ff esti pe la romana? ca te pricepi de minune la naratiune. [Ti-am citit sa celalt fic si e :X.]
Imi place :X nu am ce sa comentez. Felicitari pentru el si mai astept f
Sus In jos
Inque~
Inque~
feminin Varsator Mesaje : 2106
Bani : 67899
Multumiri : 25
Varsta : 30
Localizare : Mangalia

Super-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 6:11 pm

^De fapt, profilul meu e mate-info bilingv engleza. gdg) Dar nu ma potrivesc deloc aici.
Mama e profa de romana si tata scrie, probabil am mostenit de la ei ceva combinat. gdg)
Merci, ma bucur ca iti place. <3
Sus In jos
Lucifer
Lucifer
feminin Taur Mesaje : 404
Bani : 650
Multumiri : 2
Varsta : 31
Localizare : In iad >:)

Membru Super Activ
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 7:49 pm

E frumos, poate vei scrie si tu o carte reala.Tiparita.f
Sus In jos
Rainy Rose
Rainy Rose
feminin Gemeni Mesaje : 147
Bani : 45
Multumiri : 0
Varsta : 29
Localizare : Pe aici, pe acolo, pe dincolo

Membru
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:30 am

Bearhug!!!!
Mda, eu nu am mai dat pe forumul asta de muult da nu ma pot abtine de la comentat, nu cand e vorba de Tadao. Yey in sfarsit ii aflu si eu povestea si mai umplu niste goluri.
Asa, ma bucur sa-l vad pe Tadao fericit, i se potriveste foarte bine. Se vede ca si the other guy tine mult la el ceea ce e un bonus. Ai facut bine ca nu ai dat si numele celuilalt, tinene in suspans. Nu prea imi convin lacrimile alea acolo, dar avand in vedere ca sunt lacrimi de fericire, hai sa zicem ca merge.
Next! *hugs*
Sus In jos
Inque~
Inque~
feminin Varsator Mesaje : 2106
Bani : 67899
Multumiri : 25
Varsta : 30
Localizare : Mangalia

Super-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeLun Ian 16, 2012 7:15 pm

    Capitolul 1

    Era ciudat să se afle acolo, mai ales, cu mama lui. Ea era o mare iubitoare de artă și se întâmplase ca acea expoziție să pice pe durata șederii lui acolo, asta însemnând o perioadă de aproximativ două luni, atât cât dura vacanța lui de vară. Îi plăcea mai mult acolo, deși nu știa limba, dar nu își făcea niciodată griji că ar putea ajunge acasă unde tatăl lui l-ar fi luat la rost dintr-un motiv oarecare sau că peste tot avea să plutească același miros scârbos de alcool şi ţigări.
    De când se știa, mama lui îl răsfățase cel mai mult. De fapt, el era băiatul mamei și îi fusese greu să o lase să plece și, mai ales, să accepte să stea cu el. De cele mai multe ori, însă, nu-şi petrecea timpul acasă, ci oriunde altundeva. Dacă nu avea chef de făcut poze, mergea la ceainărie cu laptopul şi se juca în programele de modificat imagini.
    Dar atunci când venea la mama lui, îşi petrecea mai tot timpul cu ea. Ea era cea care îi cumpăra mereu bomboane sau lucruri când era mic şi nici acum nu se schimbase ceva. Dar uneori avea impresia că nu-i era suficient de recunoscător, aşa că accepta ca ea să îl târască pe la diferite convenţii sau expoziţii care pentru el erau plictisitoare.
    Mama lui îl iubea pe Heo Jin Woo, cel care pictase toate acele tablouri – probabil, vreun amator la vreo patruzeci de ani care încerca să mai scoată nişte bani de undeva – însă el nici măcar nu auzise de acest pictor. Poate pentru că nu trăia în Seoul, Coreea, ci în Yokohama, Japonia. Dar nu putea spune că îi displăcea să se afle la acea expoziţie. Tablourile erau interesante, însă, pentru cineva fără înclinaţii artistice ca el, să se afle acolo înconjurat de atâta artă era o pierdere de vreme.
    Căscă discret, nu dorea să pară un necioplit, şi merse apoi la baie unde se uită puţin în oglindă. Cel puţin, arăta bine, aşa i se părea. Auzi pe cineva intrând şi îşi întoarse privirea din reflex, doar ca să-l vadă pe cel mai frumos bărbat din viaţa lui de până atunci. Rămase cu privirea aţintită asupra lui, deşi acesta începuse să îl privească ciudat. Când îşi dadu seama cât de indiscret era, îşi întoarse privirea spre oglindă şi se uită la el şi de-acolo. Era înalt, brunet şi tânăr, avea spatele lat şi purta un costum negru cu un papion roşu şi o batistă de aceeaşi culoare. Buzele îi erau groase şi pline, iar ochii mici îl făceau mai senzual. Şuviţele de păr negru îi cădeau pe gât, iar fruntea îi era acoperită de un uşor breton. Când îşi dădu seama cât de tare se holba la el, întoarse privirea înspre uşă şi ieşi din baie, înainte ca bărbatul să cheme paza.
    Mama lui părea destul de interesata de un tablou, undeva în spatele lui, la câţiva metri de el, aşa că se întoarse către tabloul din faţa lui. Era reprezentat un băiat blond care râdea, îmbrăcat în haine frumoase. Tabloul era pictat în culori calde, totul era într-o atmosferă caldă, fericită. Însă atunci când îi privi ochii, fu nevoit să se apropie puţin de tablou, apoi să se depărteze ca să-l privească per ansamblu. Era ceva ciudat cu ei, parcă nu râdeau ca restul tabloului, erau trişti, cu siguranţă în contrast cu restul. Simţi o prezenţă lângă el, dar nu se întoarse, încerca în continuare să îşi dea seama ce era în neregulă cu tabloul. Poate că lipsa simţului artistic era de vină în cazul lui.
    -Îţi place tabloul acesta? auzi o voce şi se uită către persoana de lângă el.
    Era acelaşi tip pe care îl văzuse şi în baie. Făcu ochii mari, apoi îşi întoarse privirea către tablou.
    - E frumos... Doar că... ceva nu e la locul lui. Poate... poate că nu mă pricep la artă sau aşa ceva.
    - Ce e în neregulă cu el? auzi întrebarea, poate că nu trebuia să îi spună de la început asta.
    - E pictat în culori calde şi totul pare fericit, dar îmi dă senzaţia că nu e chiar aşa. La ochi, vreau să zic, nu ştiu cum a vrut pictorul să îi reprezinte, dar mie îmi par foarte trişti...
    Se uită discret la bărbat care zâmbea uşor. Îşi simţea inima bătând cu putere, mai ales că se zgâise aşa la el în baie. Îl văzu întinzându-i mâna.
    - Heo Jin Woo, se prezentă, lăsându-l pe Tadao cu gura căscată.
Sus In jos
Єℓℓα
Єℓℓα
Scorpion Mesaje : 123
Bani : 53373
Multumiri : 2
Varsta : 36

Membru
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeJoi Mar 08, 2012 2:05 pm

Salut! Interesanta povestea :-?
Nu credeam ca voi citi o poveste de genul asta, dar a ta m-a incantat, si mai astept next gdg
Sus In jos
Inque~
Inque~
feminin Varsator Mesaje : 2106
Bani : 67899
Multumiri : 25
Varsta : 30
Localizare : Mangalia

Super-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeMier Mar 14, 2012 10:03 pm

Merci de comment, sper sa iti placa si in continuare. ^^
O sa pun un next mai scurt acum pentru ca nu am mult dialog.


    Deci el era pictorul pe care îl plăcea aşa mult mama lui; putea observa şi de ce. Şi totuşi, nu spusese nimic despre comentariul lui, probabil că vorbise prostii.
    - T-Takahashi Tadao, spuse, înclinându-se uşor. N-am ştiut că... Adică, scuzaţi-mă pentru comentariul meu, continuă, făcând o plecăciune.
    - Nu-i nimic, ai interpretat bine, exact ce am vrut eu să arăt. Nimeni nu a văzut asta până acum.
    Se simţi stânjenit, mai ales de privirea interesată a acestuia. Nu i-ar fi displăcut dacă nu era vorba de o situaţie şi de nişte lucruri la care el nu se pricepea. Totuşi, nu putea să nu îl privească discret, ca şi cum doar el exista în acea încăpere. Dar realiză că nu era aşa, imediat ce auzi vocea mamei lui chemându-l. Când ajunsese lângă el? Nu o observase. O privi puţin confuz, ca şi cum nu ar fi înţeles ce voia de la el sau de ce se afla şi ea acolo.
    - Tadao..., zâmbi cu subînţeles, apoi îşi îndreptă privirea către bărbat. Shika Takahashi, spuse, înclinându-se puţin.
    Imediat mama lui începu să vorbească despre picturile acestuia, menţionând cât de expresive sunt şi ce stil impresionant are. Se dădu câţiva paşi înapoi pentru a-i lăsa loc mamei lui să se desfăşoare. Era atât de încântată, încât, practic, îl dăduse la o parte. Însă el continua să îl privească pe pictor, deşi încerca să mascheze asta uitându-se la un alt tablou.
    Totuşi, la sfârşitul expoziţiei se trezi cu o invitaţie în oraş venită chiar din partea bărbatului pe care nu-l scăpase din ochi în tot acel timp. Era surprins, chiar uimit. Oare aşa tare îl impresionase spunându-şi părerea despre acel tablou? Însă nu vru să analizeze motivele pentru care pictorul îl invita în oraş, ci acceptă după câteva bâlbâieli care îi trădau mirarea, privindu-l pe acesta afişând, probabil, cel mai fermecător zâmbet pe care îl avea.
    După acea invitaţie bruscă în oraş, începuseră să se vadă mai des, să iasă mai mult împreună. Se părea că acest Jin Woo avea aceeaşi orientare s*xuală ca el şi că nu era doar pictor, ci şi un bun dansator. Aflase că îi plăcea să cânte şi să danseze şi, de aceea, se lansase şi pe ramura asta. Acum Jin Woo excela la trei lucruri la care Tadao nu se pricepea, lucruri ce îl făceau să îl privească pe Jin Woo ca pe ceva măreţ, ca şi cum ar fi atins un anumit nivel de talent şi senzualitate.
    La început, fusese mai timid, îl privea cu admiraţie. Apoi începuse să fie el însuşi, sau, oricum, mult mai apropiat de felul lui natural de a fi. La început crezuse că Jin Woo era un domn manierat şi politicos şi deseori stătea încordat la masă, încercând să facă totul cum trebuia, dar sfârşea prin a arăta caraghios. Totuşi, se străduia să arate cât mai manierat şi mai frumos pentru el, să îl impresioneze cumva. Persoanelor de tipul lui Jin Woo nu le plăceau nătângii care nu ştiau să se poarte în societate, aşa credea el. Însă el era un simplu elev de optsprezece ani, iar Jin Woo, un pictor, dansator şi cântăreţ de douazeci şi trei de ani.
Sus In jos
I, You and They
I, You and They
feminin Capricorn Mesaje : 8212
Bani : 9504
Multumiri : 45
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

Mega-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeVin Mar 23, 2012 3:01 pm

Frumosa partea. Sa inteleg ca e continuarea de la capitolul 1?

M-a atras mai mult dupa ce am inceput sa citesc paragraful:
Citat :

După acea invitaţie bruscă în oraş, începuseră să se vadă mai des, să
iasă mai mult împreună. Se părea că acest Jin Woo avea aceeaşi orientare
sexuală ca el şi că nu era doar pictor, ci şi un bun dansator. Aflase
că îi plăcea să cânte şi să danseze şi, de aceea, se lansase şi pe
ramura asta. Acum Jin Woo excela la trei lucruri la care Tadao nu se
pricepea, lucruri ce îl făceau să îl privească pe Jin Woo ca pe ceva
măreţ, ca şi cum ar fi atins un anumit nivel de talent şi senzualitate.

La început, fusese mai timid, îl privea cu admiraţie. Apoi începuse să
fie el însuşi, sau, oricum, mult mai apropiat de felul lui natural de a
fi. La început crezuse că Jin Woo era un domn manierat şi politicos şi
deseori stătea încordat la masă, încercând să facă totul cum trebuia,
dar sfârşea prin a arăta caraghios. Totuşi, se străduia să arate cât mai
manierat şi mai frumos pentru el, să îl impresioneze cumva. Persoanelor
de tipul lui Jin Woo nu le plăceau nătângii care nu ştiau să se poarte
în societate, aşa credea el. Însă el era un simplu elev de optsprezece
ani, iar Jin Woo, un pictor, dansator şi cântăreţ de douazeci şi trei de
ani.

Parca atrage mai mult gdg oricum felicitari ^^
Sus In jos
https://foru-girls.all-up.com/
Inque~
Inque~
feminin Varsator Mesaje : 2106
Bani : 67899
Multumiri : 25
Varsta : 30
Localizare : Mangalia

Super-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeVin Mar 23, 2012 3:15 pm

Merci.
Da, bineinteles ca este continuarea de la capitolul 1, nu as avea de ce sa scriu altceva.
Sper sa te atraga si in continuare. ^^
Sus In jos
Beatrice
Beatrice
feminin Pesti Mesaje : 3057
Bani : 17294
Multumiri : 32
Varsta : 37

Extra-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeVin Mar 23, 2012 3:20 pm

Este prima data cand ma avant sa citesc o poveste cu doi baietii. de obicei fugeam de aceste povesti, dar faca am vazut ca a trecut si Ana si Danuta pe aici, am zis sa ma avant si eu Ce este fericirea 501661262

Frumos prolog si prim inceput de capitol ! :* Succes in continuare.
Sus In jos
Reira
avatar
feminin Sagetator Mesaje : 8307
Bani : 64545
Multumiri : 19
Varsta : 30
Localizare : În lumea mea.

Mega-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeDum Apr 08, 2012 4:25 pm

E ficul meu preferat!:X
Sper sa lasi lenea si sa continui!Daca nu ai fi cu atestatele si cu bacul te-as bate mai mult la cap!
Mama lui Tadao a stricat tot!Asa se intampla cand iesi cu mama la plimbare. will
Nu-mi place ca Tadao s-a straduit sa para altcumva decat este in realitate, doar pentru ca Jin Woo e multitalentat.
Astept next! >D<
Sus In jos
Inque~
Inque~
feminin Varsator Mesaje : 2106
Bani : 67899
Multumiri : 25
Varsta : 30
Localizare : Mangalia

Super-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeMier Mai 02, 2012 10:54 pm

M-am gandit sa pun si eu nextul la fic. gdg)

    Mama lui înţelese pe parcurs ce se întâmpla între ei. Ştia de preferinţele fiului ei şi nu avea nimic împotrivă. Ăsta era unul din lucrurile pe care le admirase mereu Tadao la ea: faptul că avea o minte deschisă. Poate nu era genul de persoană care să iasă în stradă cu o pancartă, însă îşi încuraja fiul ca o prietenă bună. Totuşi, la început nu prea îi plăcuse ideea.
    - Tadao, tu locuieşti în Japonia, el în Coreea. Nu vreau să te descurajez, dar ştii că relaţiile la distanţă nu ţin. Mai ales că el e înconjurat mereu de lume.
    - Dar vin destul de des, nu e ca şi cum nu ne-am vedea deloc. Adică sunt vacanţa de vară şi cea de iarnă... Şi nu e chiar aşa mare distanţa între Coreea şi Japonia, poate... poate trece să mă mai vadă uneori...
    Era optimist, pozitiv şi plin de speranţă, aşa s-a ştiut mereu. Doar rareori era dezamăgit de rezultat, spera doar să nu fie şi de această dată.
    - O să ne meargă bine, mamă, o sa vezi, zâmbi, însă mai mult pentru a-i da ei încredere şi epentru a se convinge pe sine că aşa era.
    Primi acordul mamei lui, deşi aceasta era nesigură. Asta nu însemna că erau împreună. Mama lui avea dreptate, Jin Woo era mereu înconjurat de lume. Poate că nici nu simţea la fel, poate că acesta îl vedea pe Tadao ca pe un prieten. Tadao, însă, era atât de evident în tot ce făcea, de la o simplă privire plină de strălucire, până la a se împiedica de fiecare dată când era cu el, pentru ca nu era atent decât la imaginea sau cuvintele lui. Se întreba dacă acesta se obişnuise să flirteze şi o făcea inconştient sau era conştient şi chiar voia să o facă.
    Aceeaşi întrebare şi-o pusese şi în acea zi în care se trezi cu o altă invitaţie din partea lui, una pe care nu ar fi putut-o refuza vreodată.
    - Te-ar interesa să mergi cu mine la mare? Câteva zile.
    Acum nu mai fu la fel de surprins ca atunci când fusese când îl invitase prima dată în oraş, însă nu se aşteptase. Câteva zile la mare cu Jin Woo... Avea impresia că visase asta cândva.
    - Ehm..., se bâlbâi. Sigur, mi-ar placea mult.
    După ce răspunse, îşi simţi din nou inima bătând cu putere, văzându-i zâmbetul fermecător. Cam aşa era de fiecare dată când se afla prin preajma lui sau când acesta îi zâmbea aşa. Cu siguranţă, observase felul în care îi străluceau ochii lui Tadao în acele momente, si bineînţeles, îşi dăduse seama ce efect avea zâmbetul lui asupra acestuia. Iar Tadao rămânea tot timpul pe gânduri când nu era cu el, spunându-i mamei lui cât de minunat era Jin Woo pentru felul în care se purta cu el şi pentru câte lucruri ştia.
    Sigur, era îi era prea ruşine ca să îi spună lui toate astea sau măcar că îl plăcea. Nu se ştiuse neapărat un copil timid, era destul de extravagant şi nonconformist, lucru dovedit de hainele colorate şi grămada de accesorii pe care le purta, precum şi tupeul de care dădea dovadă uneori. Şi totuşi, cu Jin Woo era diferit. Ajunsese la concluzia că, probabil, aşa se manifesta el într-o relaţie sau faţă de un băiat pe care îl plăcea. Pictorul îi întorcea zâmbetele şi privirile de cele mai multe ori, poate că nu o făcea degeaba sau doar ca să se distreze pe seama lui.
    Oraşul Incheon îi aduse aminte de Yokohama. Poate nu datorită felului în care era construit, al oamenilor sau al instituţiilor, ci, mai degrabă, pentru că se afla lângă mare. Niciodată nu se putuse rupe complet de aceasta. Yokohama era un oraş frumos, mare, aşa că nu se plângea. Putea să se fi născut, să fi copilărit şi să fi murit în Yokohama şi nu i-ar fi părut rău. Dar Seoul nu avea deschidere la mare. Oare de ce mama lui nu putuse să se mute într-un oraş în care el sa isi poata petrece zilele fotografiind faleza? Simţea că se rupea de tot ceea ce era el, că fiinţa lui era incompletă dacă nu avea toată marea la dispoziţie să înoate. Se simţea încarcerat, deşi Seoul nu era un oraş mic. Marea îi aducea linişte, i-ar fi plăcut să fie un peşte sau, mai bine, un delfin, pentru că peştii sunt pescuiţi pentru hrană şi plăcerea altora şi nici nu sunt prea inteligenţi. Aşa le spunea tuturor prietenilor apropiaţi.
    Hotelul se arăta mai mult decât primitor, era luxos, grandios, elegant. Era exact genul de hotel în care ar fi stat un pictor care cânta şi dansa. Se simţea doar puţin prost, el nu avea bani să plătească toate acele servicii. Probabil că nu ar fi avut bani nici să cumpere o clanţă nouă la uşă. O apăsa mereu uşor şi încerca mereu să fie blând cu toata aparatura sau cu vesela ce i se punea la dispoziţie la masă, pentru a se asigura că nu strica nimic. Nu era un împiedicat, dar nu dispunea de banii necesari să plătească stricăciunile.
    Însă frumosul lui pictor se oferise să plătească tot, de la cazare până la micile lucruri pe care i le cumpăra atunci când erau în oraş, asta însemnând îngheţate, bomboane şi o eşarfă verde cu albastru la care mijise fascinat ochii în vitrina unui magazin scump. Nu voia neapărat să o aibă, mai ales ştiind că preţul ei ar fi însemnat, poate, un sfert din salariul tatalui său.
    - Jin Woo... Mulţumesc pentru toate astea.
    Simţise nevoia să îi mulţumească, ştia ce greu se făceau banii şi că nu era cazul să îi cheltuiască pe lucruri neimportante.
    -N-ai pentru ce, zâmbi acesta.
    Apoi merseră să se plimbe pe plajă. Tadao era în culmea fericirii că se afla acolo, mergând pe nisip, alături de Jin Woo. Începură să vorbească despre diverse lucruri, însă se opriră asupra unuia, destul de important pentru Tadao.
    - Îţi place de cineva? se trezi japonezul întrebat.
Sus In jos
Inque~
Inque~
feminin Varsator Mesaje : 2106
Bani : 67899
Multumiri : 25
Varsta : 30
Localizare : Mangalia

Super-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeMier Mai 16, 2012 2:21 pm

Am zis ca pun si poze cu personajele ca sa va fie mai usor sa vi le inchipuiti. Avem doar doua pana acum:

Tadao:
Ce este fericirea Nybst99914


Jin Woo:
Ce este fericirea Img242100974mr5ya7su4_large
Sus In jos
Balonas.
Balonas.
feminin Capricorn Mesaje : 535
Bani : 5018
Multumiri : 12
Varsta : 25
Localizare : Iasi

Membru Iscusit
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeJoi Aug 02, 2012 11:37 am

Deci, te pricepi de minune la scris. gdg
Imi place tare mult ficul, e asa... captivant, nu am mai citit vreodata cu asa pasiune. :6oo:
Desi mi-am dat seama ca este vorba de 2 baieti... uf... eu nu prea le am cu acest gen...se numeste yaoi sau.... ti-am zis ca nu prea ma pricep.
Oricum, este cam greu sa-mi imaginez ca e fata... accept realitatea. will
Dar tot mi se pare interesant si super ce ai scris pana acum, astept next si sa ma anunti neaparat cand il pui. :yjd:
Byee. 24yy
Sus In jos
Inque~
Inque~
feminin Varsator Mesaje : 2106
Bani : 67899
Multumiri : 25
Varsta : 30
Localizare : Mangalia

Super-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeJoi Aug 02, 2012 12:10 pm

Aww, ma bucur ca ti-a placut. ^^
Teoretic, yaoi se refera doar la anime si, tot teoretic, yaoi e un fel de hentai sau ecchi intre tipi gdg) , aici e vorba doar de relatii intre baieti, shounen ai, ai putea spune.
Si iti fac cadou un next. gdg)



    Căscă ochii la el doar pentru câteva clipe din cauza mirării, însă îşi întoarse privirea înapoi către ocean, ca şi cum nu s-ar fi întâmplat nimic.
    - Da, bănuiesc... Dar nu ştiu dacă e reciproc. Şi mi-e ruşine să-i spun...
    Nu îndrăznise să deschidă mai mult gura sau să se uite măcar la el.
    - De ce? Poate şi el te place.
    - Poate, dar...
    - Cred, îl întrerupse, că ar trebui să îi spui. Să faci tu primul pas.
    Tadao chicoti. Ca şi cum ar fi fost vreodată capabil să facă primul pas.
    - Nu ştiu ce să zic, cred că am să mă mai gândesc la asta. Nu e ceva ce pot face aşa uşor. Dar ţie îţi place de cineva? întrebă plin de speranţă.
    - Da, zâmbi Jin Woo.
    Fusese direct şi îl lăsase pe Tadao cu un semn mare de întrebare.
    - D-da? Şi... cum e?
    - Destul de copilăros şi se intimidează de fiecare dată când îi zâmbesc. E tare dulce.
    Nu mai încăpea îndoială, acum Jin Woo îi confirmase: el era acea persoană. Simţi cum inima începea să bată mai tare. Era, într-adevăr, un sentiment minunat să ştie că Jin Woo îi împărtăşea sentimentele. Zâmbi larg, încercând să nu înceapă să ţopăie şi să îşi menţină calmul.
    - Da? Sună interesant.
    Doar atât spuse, nu ştia ce să spună mai mult. Era suficient. De fapt, era atât de fericit, încât încerca să nu spună vreo prostie. Dacă şi-ar fi dat drumul la gură, probabil că ar fi început să turuie neîncetat, dar nu voia să îi lase o impresie proastă, voia să fie perfect pentru el.
    Jin Woo îi propuse la un moment dat să îşi lase hainele pe nisip şi să meargă să înoate. Pentru asta îi spusese dinainte la hotel să îşi pună pe el costumul de baie, chiar daca nu se îndreptau direct spre plajă. De fapt, era destul de târziu pentru asta, plaja era pustie. Soarele apunea, iar Tadao trebui să strângă puţin din pleoape pentru a putea face faţă soarelui. Nisipul era cald după o zi fierbinte de vară, dar nu-i ardea tălpile. Nimic nu ardea mai tare acum decât fericirea din el.
    După ce se dezbrăcă avu câteva clipe în care îşi plimbă privirea pe corpul lui Jin Woo. Ca dansator, trebuia să fie în formă, însă Tadao îşi simţi inima cum începea să îi bată şi mai tare. Cu ultimele puteri, reuşi să îşi dezlipească ochii de pe corpul acestuia şi alergă până în apă. Era mai rece acum pentru că soarele nu mai ardea, dar pentru el nu ar fi contat oricum. Se întoarse cu faţa către Jin Woo, apoi începu să îl stropească râzând. Jin Woo îl stropi înapoi şi se jucară aşa până când Tadao se recunoscu învins. Se întinse pe mal, astel încât apa să îl poată atinge. Imediat simţi şi prezenţa lui Jin Woo lângă el.
    - Deci? îl auzi. Te-ai mai gândit ce faci cu persoana respectivă?
    Tadao îşi întoarse capul către el, absorbit fiind de frumuseţea lui. Poate dacă s-ar fi apropiat puţin... însă nu avea curaj. Era un laş.
    -Nu pot..., murmură.
    -Păcat, spuse acesta.
    Tadao fu surprins să îl vadă apropiindu-se tot mai mult, până când îi simţi buzele presându-i-le pe ale sale. Pentru un moment, rămase aşa blocat, ca şi cum nu ar fi înţeles ce se întâmpla, dar apoi, realizând, închise ochii şi îi răspunse la sărut cu intensitate.
    Îşi amintea acum un lucru important pe care i-l spusese: acela că ar fi vrut să fie sărutat la malul mării. Jin Woo plănuise totul de la început, de aceea îl adusese acolo, în Incheon, doar ca să îl poată săruta la malul mării.
    Îşi duse mâna pe spatele lui, urcând apoi cu degetele către ceafa lui. O mângâia uneori, dar se concentra mai mult pe sărut. Inima îi bătea nebuneşte şi respira doar atunci când îşi amintea; ideea de a-l săruta pe Jin Woo îi făcea pieptul să bubuie. Începu să îl sărute mai cu pasiune, însă după puţin timp, Jin Woo se desprinse de el. Tadao deschise ochii încet, privindu-l zâmbind, ceea ce îl făcu şi pe el să zâmbească.
    - Aş fi vrut să o faci tu, spuse acesta.
    Se simţi puţin jenat de comentariul lui, nu voia să îl dezamăgească.
    - Ehm... n-am putut..., murmură nesigur.
    Totuşi, Jin Woo nu părea supărat, părea fericit, ca şi el. Zâmbi, întorcându-se pe o parte şi atingându-i braţul. Fusese cea mai frumoasă zi din viaţa lui de până atunci, probabil că urma să îi fie greu să se despartă de el când avea să plece înapoi în Japonia. De aceea, încerca să stea cât mai mult timp cu el, să profite. Mai era ceva timp, oricum, până când vacanţa avea să se termine.


Ultima editare efectuata de catre Inque~ in Joi Aug 02, 2012 1:17 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Balonas.
Balonas.
feminin Capricorn Mesaje : 535
Bani : 5018
Multumiri : 12
Varsta : 25
Localizare : Iasi

Membru Iscusit
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeJoi Aug 02, 2012 12:49 pm

Deci, sarutul dintre cei doi m-a luat prin surprindere. Am ramas cu gura cascata. gdg)
A fost asa draguuut. :X :6oo:
N-am mai primit un cadou asa de frumoos. 77n
Imi place, cred ca o sa fie muuult si asta ma incanta pentru ca imi place sa citesc, mai ales ce ai scris tu. 13
Probabil de data asta nu o sa mai primesc un next cadou, dar il astept cu nerabdaree. 80
Byee. 7t776
Sus In jos
Inque~
Inque~
feminin Varsator Mesaje : 2106
Bani : 67899
Multumiri : 25
Varsta : 30
Localizare : Mangalia

Super-Fan Forum
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeDum Aug 12, 2012 8:45 pm

    Capitolul 2



    Relaţia lui cu Jin Woo începuse oficial. Sigur, trecuse foarte puţin timp, însă Tadao se simţea presat de sfârşitul vacanţei, aşa că tindea să grăbească puţin lucrurile, cu gândul că, oricum, tot în acel punct aveau să ajungă la un moment dat. Poate că se grăbea prea mult, totuşi. Oricum ar fi fost, nu realiza asta în acel moment, era prea absorbit de prezenţa noului său iubit pe care insista să îl sărute ori de câte ori îi prindea buzele libere.

    Atitudinea autoritară, uşor impulsivă şi uneori arogantă a lui Jin Woo nu făcea decât să sporească adoraţia lui Tadao. Deseori când era cu el, rămânea cu privirea aţintită la acesta, însă încerca să nu fie prea insistent şi să nu-l deranjeze în vreun fel. Nu dorea să îl cocoloşească.

    Curând începu să meargă şi la concertele sale. Nu erau incredibil de spectaculoase, deoarece Jin Woo nu era un cântăreţ consacrat, însă pe Tadao nu îl interesa. Se dădea în vânt după felul în care dansa acesta, însă mişcările sale provocatoare îi făceau mintea să zboare departe.

    La primul concert la care fusese, avusese o surpriză în ceea ce privea felul in care iubitul său dansa. Era prima dată când îl vedea unduindu-şi corpul aşa; căscase ochii mari, privindu-l fascinat, cu admiraţie, încercând să fie atent la fiecare muşchi al corpului său. Totuși, nu putuse să ii spună asta în acel moment. Poate cu altă ocazie. Se rezumase doar la a-l felicita, iar Jin Woo îi răspunse, ca de obicei, cu un zâmbet, trecându-şi superficial mâna prin părul lui. La rândul lui, îl îmbrăţişă scurt, pentru că stabiliseră de-acasă că nu pot face prea multe în public. Jin Woo era un om mult prea important, nu putea fi văzut cu oricine şi chiar oricum. Pentru Tadao, însă, era o senzaţie minunată să intre în culise şi mai apoi în cabina iubitului său după terminarea concertului, să îl felicite. I se părea intim şi nu simţea nevoia de a face mai mult decât a-l privi cum se pregăteşte pentru after-party.

    În mod evident, nu mai fusese niciodată la aşa ceva. Jin Woo îi spusese, după părerea lui, destul de vag, despre ce era vorba. Ştia doar că aveau să fie o mulţime de oameni şi că vor socializa. Sigur, nu îl deranja asta, însă abia când ajunse acolo realiză un lucru foarte important despre respectivele persoane: erau oameni importanţi cu o carieră strălucită, la fel ca Jin Woo. Se aflau acolo critici, căutători de talente şi diverse persoane ale artei. Înainte să îşi dea seama, iubitul său deja se scufundase în marea de oameni, iar el rămase singur.
Sus In jos
Balonas.
Balonas.
feminin Capricorn Mesaje : 535
Bani : 5018
Multumiri : 12
Varsta : 25
Localizare : Iasi

Membru Iscusit
Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitimeDum Aug 12, 2012 8:55 pm

Iuppy, next la fic. will
Ce sa zic, imi place, dar as fi vrut mai multa actiune, gen ceva surprinzator care sa ma faca sa vreau sa citesc si urmatorul next. gdg
Cred ca o sa fie mai multe petreceri unde va merge si Tadao, oare o sa se dea o tipa la iubitul lui? Vad ca e cam "rapit" de invitatii aia bogati si talentati.
Oricum, il astept, parca presimt ceva.... ceva... sper sa nu ma insel. :X
Byee. (sa revii repede cu next)
Sus In jos
Continut sponsorizat


Ce este fericirea Empty
MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Ce este fericirea Icon_minitime

Sus In jos
 

Ce este fericirea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

 Subiecte similare

-
» Cum este corect?
» ..Ella..este..aici..:-*
» Cum este baiatul pe care il cauti?
» Lady Gaga este o `fata traditionalista`
» Nicole Scherzinger este inselata de iubitul ei?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Arhiva Fan Fiction-
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015