AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Test EQ - inteligenta emotionala
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

Distribuiţi
 

 Test EQ - inteligenta emotionala

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Dizzie
Dizzie
feminin Taur Mesaje : 7386
Bani : 261863
Multumiri : 117
Varsta : 25

Mega-Fan Forum
Test EQ - inteligenta emotionala Empty
MesajSubiect: Test EQ - inteligenta emotionala   Test EQ - inteligenta emotionala Icon_minitimeDum Mar 30, 2014 7:21 pm

Click

Interpretare:
Ai facut 50 puncte dintr-un total de 80. Nota 6.3
Ai un nivel de inteligenta emotionala usor peste mediu, ceea ce inseamna ca este loc si de mai bine. Cel mai probabil ca esti sensibil la emotiile celor din jurul tau - prieteni, colegi, membri ai familiei, clienti. Esti constient de efectul comportamentului tau asupra celorlalti insa, in timp ce ai grija la nevoile celorlalti, trebuie sa ai grija si de propriile necesitati. Nu te teme sa comunici cu sinceritate atunci cand esti in dificultate. Nimeni nu are nevoie sa fii martir.

Gandeste-te si la pasiunea pentru munca, sau la orice lucru care ocupa un rol major in viata ta - sa-i conduci pe altii, sa indeplinesti anumite insarcinari, sa ai grija de necesitatile clientilor, etc. De multe ori petrecem foarte mult timp indeplinind aceste roluri, fara placere sau satisfactie. In tot acest timp riscam sa devenim "amortiti", rataciti in detalii si ne complacem in trivial. Bineinteles ca fiecare dintre noi trebuie sa facem toate aceste treburi marunte, insa trebuie sa stim sa ne oprim din cand in cand si sa ne amintim de lucrurile care ne fac fericiti si impliniti. In caz contrar devenim ostili si cinici. Ne pierdem scopul in viata si astfel nu suntem eficienti, relaxati si impliniti.

Mai ai de lucru in urmatoarele domenii: incepe cu autocunoasterea - intreaba-te "Care sunt situatiile in care devin stresat si tensionat? Cum fac fata acestor situatii?"; "Ce ganduri negative imi trec prin minte in mod frecvent? Reprezinta acestea o imagine obiectiva a realitatii?"; "Imi este frica sa imi dezvalui sentimentele si nevoile celor din jur? Acest lucru se intampal pentru ca sunt obisnuit sa am eu grija de ceilalti, sau pentru ca vreau sa par dur?"; "Care sunt cele 3 lucruri care ma fac sa ma simt cel mai implinit in viata?". Straduindu-te sa ai o imagine clara asupra acestor aspecte vei face primul pas in a beneficia de intreg potentialul tau si in a gasi fericirea in viata. Fiecare dintre noi beneficiaza de un potential imens in viata, de care nici nu ne dam seama.
Sus In jos
ShadowKiss
ShadowKiss
feminin Rac Mesaje : 28924
Bani : 226007
Multumiri : 58
Varsta : 26
Status : "Better to reign in Hell, than serve in Heaven" - Lost Paradise

BEST NICKNAME
Test EQ - inteligenta emotionala Empty
MesajSubiect: Re: Test EQ - inteligenta emotionala   Test EQ - inteligenta emotionala Icon_minitimeVin Apr 18, 2014 11:37 pm

Interpretare:
Ai facut 41 puncte dintr-un total de 80. Nota 5.1
Daca ai obtinut acest scor inseamna ca ai izbucniri dese in fata colegilor si a prietenilor. Se pare ca ai o capacitate scazuta de adaptare la schimbari, stres si dificultati. Este posibil sa ai si simptome depresive sau sa simti ca esti pierdut pe calea vietii. Te lasi in voia sortii si nu iti asumi raspunderea pentru directia in viata? Esti temator si nesigur in fata provocarilor vietii, in loc sa fii pasionat si motivat? Poti invata sa-ti imbunatatesti inteligenta emotionala.

Studii desfasurate pe angajatii companiilor de top arata ca inteligenta emotionala este de doua ori mai importanta decat coeficientul de inteligenta plus aptitudinile tehnice. Mai ai de lucru in urmatoarele domenii: incepe cu autocunoasterea - intreaba-te "Care sunt situatiile in care devin stresat si tensionat? Cum fac fata acestor situatii?"; "Ce ganduri negative imi trec prin minte in mod frecvent? Reprezinta acestea o imagine obiectiva a realitatii?"; "Imi este frica sa imi dezvalui sentimentele si nevoile celor din jur? Acest lucru se intampla pentru ca sunt obisnuit sa am eu grija de ceilalti, sau pentru ca vreau sa par dur?".

In situatia in care nu ne punem exprima si punem necesitatile altora inaintea alor noastre, exista posibilitatea sa ne simtim cu sufletul gol, deprimati sau ostili. Nu lasa sa ti se intample asa ceva. Trebuie sa ai grija de tine. Exprima-ti necesitile esentiale, chiar daca este greu la inceput. Acesta este un pas de baza in construirea unei inteligente emotionale. Vei fi mai fericit si cei din jur te vor intelege mai bine. Nu uita ca lucrurile pe care nu le putem controla ocupa doar 10% din viata noastra si ca avem la dispozitie 90% pentru a ne construi viata asa cum dorim.
Sus In jos
 

Test EQ - inteligenta emotionala

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Lemonade Mouth test
» Test de succes profesional
» Test interes profesional
» Test EQ - anxios <-> relaxat
» Test EQ - extrovertit <-> introvertit

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: User's place :: Teste-
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015