AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
10 sfaturi de flirt pentru timide!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

 

 10 sfaturi de flirt pentru timide!

In jos 
AutorMesaj
Balonas.
Membru Iscusit
Membru Iscusit
Balonas.


feminin Capricorn Mesaje : 535
Bani : 5018
Multumiri : 12
Varsta : 25
Localizare : Iasi

10 sfaturi de flirt pentru timide! Empty
17072012
Mesaj10 sfaturi de flirt pentru timide!

Timiditatea nu este o boala, ci o trasatura pe care ar trebui sa o pretuiesti. Foloseste-te de ea atunci cand flirtezi. Noi iti spunem cum poti sa o faci!

1. Vezi daca iti zambeste. Cauta-i privirea tipului de care-ti place si atunci cand te observa, trimite-i un zambet. Daca-ti zambeste inapoi atunci inseamna ca si el te place.
2. Ai grija sa fii abordabila.Daca toata vremea ti-o petreci cu fetele din grup, niciun tip nu va veni sa vorbeasca cu tine. Trebuie sa mergi tu singura la cel de care-ti place sau sa mai iesi in pauzele de la scoala si fara gasca de fete.
3. Nu te teme sa-ti arati slabiciunea. Un tip iti vorbeste si dintr-o data te inrosesti ca un rac? Nu e un motiv de panica! Baietii cred ca aceasta reactie este dulce. Spune-i direct ca prezenta lui te copleseste si se va amuza de sinceritatea ta.
4. Fii politicoasa.Atunci cand un tip vine sa discute cu tine, incearca sa spui ceva si sa nu fugi in directia opusa. Arata-i ca esti deschisa chiar daca esti timida. Nu uita ca si baietii sunt oameni!
5. Fii relaxata. Simti ca momentul este prea mult pentru tine? Atunci scuza-te pentru cateva minute, mergi la toaleta, trage aer in piept si intoarce-te. Vei prinde un pic de curaj!
6. Nu uita sa razi. Atunci cand ti se intampla ceva penibil, rasul este cea mai buna arma. Nu dispera si foloseste-te de ea. Un zambet din inima este super simpatic si ajuta la uitarea intregii povesti.
7.Fii tu insati. Nu te teme ca vei zice ceva gresit si incearca sa fii tu insati. I se pare ca trupa ta preferata nu e cool? Nu-ti retrage parerea, ci foloseste-te de ea pentru a avea o tema de conversatie.
8. Preia tu initiativa. Nu a venit la tine chiar daca ti-a raspuns la zambet? Atunci scrie pe o foaie numarul tau de telefon, insotit de un smiley face, si strecoar-o in mana lui atunci cand treci pe langa el.
9. Nu fi prea selectiva. E important sa intelegi ca nu exista tipul perfect si n-are rost sa refuzi din strat un tip care ti se pare ca nu indeplineste toate criteriile.Da-i o sansa si poate vei intalni in el tipul ideal.
10. Exerseaza la fiecare ocazie. Fiecare flort iti da mai multa siguranta. Profita de fiecare situatie pentru a te apropia de tipii care-ti plac. Vei vedea ca in curand nu te vei mai teme de discutiile cu necunoscuti si vei ajunge o profesionista in alte flirtatului.

Cate timide sunt pe aici?

Sursa: Bravo Girl


Ultima editare efectuata de catre Acadica` in Lun Iul 30, 2012 12:44 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Distribuie acest articol pe: reddit

10 sfaturi de flirt pentru timide! :: Comentarii

ShadowKiss
Re: 10 sfaturi de flirt pentru timide!
Mesaj Sam Iul 21, 2012 6:33 pm Scris de ShadowKiss
Timida?Eu..nu prea cred..nu la baieti.gdg)
Pai vorbesc normal cu baietii, dar sunt si alti baieti cu care nu vreau eu sa vorbesc cand ma duc cu vreo fata pe undeva, pentru ca nu-l cunosc si neah ce sa vorbesc cu el, dar in fine, revenind, cand e vorba de baieti timida nu sunt:)).Adica e logic sa-i spui totul in fata, nu sa te rusinezi.Si daca e vorba ca-l placi, trebuie sa-i spui pur si simplu.(Chiar daca e mai usor daca ii spui la telefon sau prin mesaje, nu fata in fata.)
Poldychou
Re: 10 sfaturi de flirt pentru timide!
Mesaj Lun Iul 30, 2012 11:17 am Scris de Poldychou
Nu ... eu la asta ceva? In nici un caz gdg) Eu ii joc usor si vad daca e ceva sau nu Dge Metodele mele j perfecte gdg)
Alexandra THgirl13
Re: 10 sfaturi de flirt pentru timide!
Mesaj Mier Sept 05, 2012 5:26 pm Scris de Alexandra THgirl13
EU! ma fac rosie in fata oricariu baiat nou pe care il vad
Bibiik_x
Re: 10 sfaturi de flirt pentru timide!
Mesaj Sam Sept 08, 2012 12:23 pm Scris de Bibiik_x
Adevărul este că sunt timidă în general, nu ştiu de ce, dar atunci când nu-mi place un băiat, nimeni nu-mi poate schimba hotărârea!Dar atunci când zăresc unul pe placul meu, cred că îmi va trebui vreo 2 săptămâni ca să prind curaj să-i vorbesc, dar nu i-aş spune niciodată că îl plac, s-o facă el, nu vreau să profite de timiditatea mea!-Bine aici recunosc nu prea mă dau în vânt după orice tip, ca să zic astfel, mă lipesc doar de cei cu bani, drăguţi şi inteligenţi, la propriu! 10 sfaturi de flirt pentru timide! 501661262 Asta-i personalitatea mea! 10 sfaturi de flirt pentru timide! 501661262
Alice
Re: 10 sfaturi de flirt pentru timide!
Mesaj Vin Apr 12, 2013 6:35 pm Scris de Alice
Si eu sunt timida chiar daca nu par! :>
Re: 10 sfaturi de flirt pentru timide!
Mesaj  Scris de Continut sponsorizat
 

10 sfaturi de flirt pentru timide!

Sus 

Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Sfaturi pentru prima intilnire
» Flirt de vacanta!
» Pentru curiosi:D
» Pentru 1000$ ...
» Fundale (pentru oras)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Girls Zone :: Dragoste-
Mergi direct la:  
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015