AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Eurovision 2013: Angela Gheorghiu - "Cezar trebuie sa se reintoarca la muzica buna si bunul gust"
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

Distribuiţi
 

 Eurovision 2013: Angela Gheorghiu - "Cezar trebuie sa se reintoarca la muzica buna si bunul gust"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Poldychou
Poldychou
feminin Berbec Mesaje : 18018
Bani : 22383
Multumiri : 122
Varsta : 26
Localizare : Aici!
Status : "Mai bine sa fii invidiat decat compatimit."

V.I.P
Eurovision 2013: Angela Gheorghiu - "Cezar trebuie sa se reintoarca la muzica buna si bunul gust"  Empty
MesajSubiect: Eurovision 2013: Angela Gheorghiu - "Cezar trebuie sa se reintoarca la muzica buna si bunul gust"    Eurovision 2013: Angela Gheorghiu - "Cezar trebuie sa se reintoarca la muzica buna si bunul gust"  Icon_minitimeDum Mai 19, 2013 4:26 pm

Cu cateva ore inainte ca Cezar sa urce pe scena Eurovision 2013, Angela Gheorghiu, buna prietena a contratenorului, despre care exista zvonuri ca ar fi iubita acestuia, a emis un comunicat de presa preluat de Mediafax, pe care vi-l redam integral mai jos, in care soprana spune ca Cezar "trebuie sa se reintoarca la muzica buna si bunul gust"

"In decembrie 2012 am crezut de cuviinta sa va pot prezenta si mai ales sa aduc suportul meu, ca nu de putine ori, cu multa placere in cariera mea, in toata lumea, unui artist roman. Eram omul potrivit la locul si momentul potrivit, sa va prezint contratenorul Cezar Ouatu, bunul meu prieten. Apoi, vazut fiind la Antena 3, Cezar a primit o propunere de la un compozitor roman, domnul Faur, de a participa la Eurovision. La prima auditie, piesa ne-a facut o impresie nu neaparat pozitiva, cu toate ca amandoi apreciem foarte mult compozitiile sale anterioare. Cezar nu a vrut sa piarda oportunitatea si mai ales provocarea, ceea ce si eu i-am propus sa faca, dar cu oarecare scepticism. A transformat piesa in favoarea sa, asa cum numai un muzician profesionist poate. Pentru un artist liric, o competitie de acest fel este cu mult mai usoara decat un spectacol sau concurs clasic. Iar cu talentul sau a convins publicul din Romania.

Vangelis si Andrea Bocelli, vechi prieteni cu care eu am lucrat si lucrez, au fost primii care au raspuns afirmativ. De altfel, multe personalitati au raspuns afirmativ imediat dupa aceea, si le multumesc pentru asta.

Spectacolul prezentat de Cezar la Eurovision, dupa parerea mea, s-a indepartat dramatic de ceea ce este artistul Cezar Ouatu. Consider ca toate elementele utilizate sunt gresite si sunt departe de mesajul textului sau de gustul meu. Indiferent de rezultatul acestui concurs (unul influentat geopolitic si nu intotdeauna bazat pe talent), Cezar trebuie sa se reintoarca la muzica buna si bunul gust. Ne vom revedea cu publicul roman la concertul amicului meu Andrea Bocelli si apoi intr-un concert de mare importanta la Moscova, la teatrul Stanislavsky, unde eu am considerat ca poate sa-mi fie alaturi pe scena. Bafta Cezar! Hai Romania!"

Ulterior, astazi (duminica, 19 mai), dupa incheierea concursului, Angela Gheorghiu a mai publicat un mesaj, de data aceasta pe pagina sa de Facebook:

"Dragul meu Cezar, da sunt chiar eu aceea ce scriu, si imi cunosti prea bine stilul. Imi permit sa-ti scriu si regret ca trebuie ca Angela Gheorghiu sa scrie asta pe facebook, poate nu ma onoreaza deloc, dar fac asta doar pentru un fair play ce simt ca este necesar intre noi doi si sa nu mai comenteze nimeni ca un jurnalist a spus ceva trunchiat din ceea ce eu afirm. Prestatia ta la Eurovision a fost de nivelul cel mai mare posibil si onorant pentru tine si pentru Romania pe care amandoi stim cat o iubim. A cata oara doar noi artistii lirici stim cu cata onoare spunem intotdeauna si scriem in programele lumii ca suntem romani si totodata cantand muzica romaneasca. Colegii nostri Cecilia Bartoli, Philippe Jaroussky, Vittorio Grigolo, Agentia Artistica IMG de la New Nork EMI Classic, toti admiratorii si colegii tai ca si noii admiratori sunt de parerea mea: Cezar Ouatu este un mare artist si versatilitatea, talentul si charisma le dorim in continuare de la tine sa ramana intacte ca si pana acum. Pentru un adevarat artist si mai ales liric ne-ai facut un serviciu intr-o emisiune concurs Eurovision, ba mai mult sa se descopere cata emotie si cat talent ai si chiar sa ne bucuram odata in plus ca publicul larg a auzit inca o data un contratenor, si de data aceasta de contratenorul roman: Cezat Ouatu. Esti pentru marea majoritate ca si pentru mine dealtfel, castigatorul inimilor noastre din toate punctele de vedere. Pentru tine soarta ti-a pregatit proiecte extraordinare in ambele ramuri muzicale: opera, crossover sau pop opera. Iti multumesc ca mi-ai demonstrat ca si in conditiile celor mai mari emotii si conditii de maxim stres ai fost si esti la cea mai mare inaltime cat de mult self control ai. Stiu ca te asteapta momente de mari satisfactii dar si enorm de multa munca. Acest concurs atat de controversat si injust prin jurizare, stim deja cu totii ca in acel context de aseara, daca ai fi reprezentat o alta tara,fara a o numi, pentru a evita vreo polemica, ai fi fost jurizat altfel. Ca profesionist imi permit sa spun cu siguranta ca - nu talentul a primat aseara, dimpotriva. Mai sunt si editii ca acestea....Dar a fost doar un pasaj si o experienta personala pe care ai dorit sa o simti. Bravo bravissmo Cezar! Primul eveniment si cel mai apropiat, concertul din 25 mai. The show and life must go on!"
Sus In jos
http://danutabooks.blogspot.com/
Inque~
Inque~
feminin Varsator Mesaje : 2106
Bani : 67899
Multumiri : 25
Varsta : 30
Localizare : Mangalia

Super-Fan Forum
Eurovision 2013: Angela Gheorghiu - "Cezar trebuie sa se reintoarca la muzica buna si bunul gust"  Empty
MesajSubiect: Re: Eurovision 2013: Angela Gheorghiu - "Cezar trebuie sa se reintoarca la muzica buna si bunul gust"    Eurovision 2013: Angela Gheorghiu - "Cezar trebuie sa se reintoarca la muzica buna si bunul gust"  Icon_minitimeDum Mai 19, 2013 4:59 pm

Eu sunt de acord cu femeia intr-o privinta: ca Cezar, intr-adevar, trebuie sa se intoarca la muzica buna si bunul gust. Pentru ca nu ma indoiesc ca e un cantaret desavarsit, dar nu pentru acea piesa si nu intr-un astfel de show.
Iar daca Cezar ar fi participat pentru alta tara, da, ar fi fost jurizat altfel, dar nu pentru super-melodie. Tot pentru motive geopolitice.
Sus In jos
 

Eurovision 2013: Angela Gheorghiu - "Cezar trebuie sa se reintoarca la muzica buna si bunul gust"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Angela Gheorghiu, comparata cu un semafor in presa britanica
» Cezar Ouatu, cel mai sexy participant la Eurovision: "multe si-ar fi dorit sa fie sub fusta lui"
» Finala Eurovision 2013: TVR - lider de audienta
» Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013?
» Eurovision 2013: Finlanda, aparitie hot in semifinala (foto)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fun&Hobby :: Noutati Vedete-
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015