AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013?
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

Distribuiţi
 

 Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Poldychou
Poldychou
feminin Berbec Mesaje : 18018
Bani : 22383
Multumiri : 122
Varsta : 26
Localizare : Aici!
Status : "Mai bine sa fii invidiat decat compatimit."

V.I.P
Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013? Empty
MesajSubiect: Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013?   Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013? Icon_minitimeDum Mai 19, 2013 4:28 pm

Romania a terminat pe locul 13 dupa finala Eurovision 2013. Cezar Ouatu si piesa "It's My Life" au primit 65 de puncte in total. Catigatoarea concursului, Danemarca, a totalizat 281 de puncte. Sa vedem cine a acordat puncte Romaniei!

Daca noi am acordat 12 puncte Moldovei, acestia ne-au acordat 10, Romania neprimind punctaj maxim de la nicio tara. Au acordat puncte piesei "It's My Life" urmatorii: Suedia - 4, Albania - 5, Marea Britanie - 4, Azerbaijan -6, Norvegia - 6, Italia - 1, Malta - 7, Islanda - 6, Grecia - 10, Muntenegru - 1.

Romania a acordat 8 puncte pentru Norvegia, 10 puncte pentru Azerbaijan si 12 puncte pentru Moldova.

Dupa Danemarca, urmatoarele tari din clasament au fost Azerbaidjan cu 234 puncte si Ucraina cu 214 puncte.
Sus In jos
http://danutabooks.blogspot.com/
Inque~
Inque~
feminin Varsator Mesaje : 2106
Bani : 67899
Multumiri : 25
Varsta : 30
Localizare : Mangalia

Super-Fan Forum
Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013? Empty
MesajSubiect: Re: Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013?   Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013? Icon_minitimeDum Mai 19, 2013 4:54 pm

A fost interesant faptul ca Italia ne-a dat un punct, iar Spania niciunul. Am primit de la tari de la care nu prea ne asteptam, iar Spania, unde o treime din populatie e de romani, nimic.
Adevarul e ca e un concurs politic, conteaza cine iti e vecin mai mult decat cat de misto e melodia, dar poate ca si melodia noastra a fost prea putin placuta pentru a fi votata cu 12. Si inca nu-mi vine sa cred ca Grecia ne-a dat 10. gdg)
Sus In jos
Poldychou
Poldychou
feminin Berbec Mesaje : 18018
Bani : 22383
Multumiri : 122
Varsta : 26
Localizare : Aici!
Status : "Mai bine sa fii invidiat decat compatimit."

V.I.P
Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013? Empty
MesajSubiect: Re: Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013?   Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013? Icon_minitimeDum Mai 19, 2013 4:56 pm

Pai ne-a dat ca sunt romani pe acolo will sau ca-s amarati ca noi Dge
Mie mi-a venit nervii cand am vazut ce prosti au fost cei care au votat ... de la noi pentru Moldova. De ce i-am dat 12 ?! Mai bine dadeam la alea care au fost primele deloc lor...
Sus In jos
http://danutabooks.blogspot.com/
Inque~
Inque~
feminin Varsator Mesaje : 2106
Bani : 67899
Multumiri : 25
Varsta : 30
Localizare : Mangalia

Super-Fan Forum
Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013? Empty
MesajSubiect: Re: Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013?   Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013? Icon_minitimeDum Mai 19, 2013 5:01 pm

De ce spui asta? Melodia Moldovei a fost mai buna decat aia castigatoare. Pentru ca cea care a cantat pentru Moldova s-a vazut ca are mai multa experienta si e o cantareata mult mai buna, iar melodia a fost mai frumoasa si mai emotionanta decat aia castigatoare. Care nu a fost rea, de fapt, doar ca nu merita sa castige.
Sus In jos
Continut sponsorizat


Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013? Empty
MesajSubiect: Re: Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013?   Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013? Icon_minitime

Sus In jos
 

Cine a votat cu Romania in finala Eurovision 2013?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Finala Eurovision 2013: TVR - lider de audienta
» Eurovision 2013: Finlanda, aparitie hot in semifinala (foto)
» Eurovision 2013: Angela Gheorghiu - "Cezar trebuie sa se reintoarca la muzica buna si bunul gust"
» Cezar Ouatu, cel mai sexy participant la Eurovision: "multe si-ar fi dorit sa fie sub fusta lui"
» Mohombi a cantat in Romania pe 25.000 de euro

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fun&Hobby :: Noutati Vedete-
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015