AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Tatuajul permanent
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

 

 Tatuajul permanent

In jos 
AutorMesaj
Simona
Fan Forum
Fan Forum
Simona


feminin Sagetator Mesaje : 1101
Bani : 52035
Multumiri : 10
Varsta : 27
Localizare : Bossland. o,o
Status : Baby, I'm a sociopath, Sweet serial killer. On the warpath.

Tatuajul permanent Empty
18072013
MesajTatuajul permanent

V-ar place sa va faceti un tatuaj?
Ce va atrage la el?

Daca ar fi sa alegeti unul, care ar fi acela?

Parerea mea:

Aici e mai problematic pentru mine. In primul rand nu suport durerea, nu as suporta sa stau cu acu ala in piele ore intregi. In al doilea rand imi place sa vad la altcineva, dar la mine nu. Nu cred ca as vrea sa-mi fac unul. Stiu ca nu as prea avea idei inspirate la momentul acela si nu pot da inapoi dupa aceea.
Ceea ce ma atrage la un tatuaj e ca acela exprima ceva. Nu e doar un tatuaj asa facut la intamplare. M-am uitat la Ink pe TLC si am vazut acolo ca multa lume isi tatueaza de obicei o poveste sau ceva care intr-adevar exprima un lucru aparte pentru ei.
Mmm. Stiti tatuajul Nanei ? :]] Acela mi l-as face <3.
Sus In jos
Distribuie acest articol pe: reddit

Tatuajul permanent :: Comentarii

avatar
Re: Tatuajul permanent
Mesaj Joi Iul 18, 2013 9:35 pm Scris de Reira
Nu îmi plac tatuajele. Este greu să găsești ceva care să te reprezinte și care să te facă să fii sigur că nu îți va displăcea în viitor, că nu te vei plictisi de el.
Multe fete au tatuaje puerile, care le distrug feminitatea. Nici băieții cu brațele complet acoperite de tatuaje nu îmi plac.

Știu tatuajul Nanei. Și mie mi-a plăcut atunci, având în vedere că floarea de lotus are atâtea semnificații. Tatuajele colorate mi se par vii, atractive. Nu m-aș vedea însă tatuată în viitor. Am alte idealuri despre feminitate.
Desert Rose
Re: Tatuajul permanent
Mesaj Lun Sept 02, 2013 12:15 pm Scris de Desert Rose
Eu de un an tot vreau sa-mi fac un tatuaj, dar parca ma tot da ceva inapoi. Ba imi e frica de durere, ba ca nu o sa.mi mai placa, ba ca o sa arate urat cand o sa fiu batrana. As vrea sa-mi fac 2 aripi de ingeri pe spate:X: , dar inca ma mai gandesc . Tatuajul permanent 2pzehcp
Simona
Re: Tatuajul permanent
Mesaj Lun Sept 02, 2013 2:46 pm Scris de Simona
Dragut tatuajul. Mie cel mai frica imi e de durere (nu suport durerea) si ca ma voi plictisi de el. Urasc monotonia. Decat sa fac experimente pe pielea mea mai bine ma las:)).
avatar
Re: Tatuajul permanent
Mesaj Mier Sept 04, 2013 5:05 pm Scris de Reira
De durut nu o să doară așa tare. E faină ideea.
Și mie îmi trecuse prin cap ceva asemănător, când văzusem felul ăsta de desen pe coperta unei cărți fantasy. :x
Evident, am renunțat.

Atenție sporită dacă vreți să vă faceți tatuaje. Nu le faceți în zone foarte vizibile, multe companii refuză să angajeze personal cu tatuaje, indiferent cât de mic sau drăguț este.
GERY
Re: Tatuajul permanent
Mesaj Mar Ian 28, 2014 10:07 pm Scris de GERY
Tatuajele acelea micute pe care si le fac unele fete, cu un mic citat sau un simbol mi se par okey, adica, da, merge, dar sa-ti faci cine stie ce tatuaj pe jumatate de spate, sau cum mai au barbatii, pe toata partea vizibila si buna de adorat (daca nu si joc Dge ) , iuh .. e prea prea. gdg
Mic si delicat, da. Si negru Dge. Prea mult, strica.
GALA
Re: Tatuajul permanent
Mesaj Lun Feb 03, 2014 8:50 pm Scris de GALA
Am avut o perioada, acum cativa ani cand imi dorisem si eu un tatuaj permanent, dar mi-a trecut. Momentan sunt neutra. Nici nici Dge)
Makai Sou-chan
Re: Tatuajul permanent
Mesaj Sam Feb 15, 2014 6:14 pm Scris de Makai Sou-chan
Tatuajele nu sunt atat de dureroase precum multi le considera si nici nu reprezinta o alegere gresita pe care o vom regreta cu trecerea timpului. Depinde de fiecare individ in parte. In clipa cand, intr-adevar iti doresti un tatuaj si alegi un model potrivit iar acel model are si o mica poveste ascunsa sau este facut cu scopul de-ati aminti de cineva drag, este imposibil sa il regreti sau sa te plictisesti de el.
Spun din propia experienta ca durerea este ceva absolut suportabil dar depinde si de zona unde alegi sa ti-l faci. Eu am doua tatuaje: pe brat si pe omoplatul stang si tot ce am simtit in clipa cand mi le-am batut au fost usoare intepaturi (ba chiar mai mult m-a gadilat Dge )
Re: Tatuajul permanent
Mesaj  Scris de Continut sponsorizat
 

Tatuajul permanent

Sus 

Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Girls Zone :: Moda-
Mergi direct la:  
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015