AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Vopsea
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

 

 Vopsea

In jos 
AutorMesaj
Reira
Mega-Fan Forum
Mega-Fan Forum
avatar


feminin Sagetator Mesaje : 8307
Bani : 64545
Multumiri : 19
Varsta : 30
Localizare : În lumea mea.

Vopsea Empty
18072013
MesajVopsea

Vă vopsiți? Dacă da, ce anume folosiți (vopsea, nuanțator, spray)?
V-ar plăcea să vă colorați părul în viitor?
Decizia aceasta ține de voi sau mai mult de părinți?

Sus In jos
Distribuie acest articol pe: reddit

Vopsea :: Comentarii

Little Adorabelle
Re: Vopsea
Mesaj Joi Iul 18, 2013 11:10 pm Scris de Little Adorabelle
Da, am fost vopsita, dar niciodata nu am folosit vopsea, doar nuantator. Nu cred ca o voi mai face. Imi super-iubesc culoarea parului, e un saten inchis foarte dragut si nici nu cred ca mi-ar putea sta vreodata mai bine altfel. Deci parul meu, daca pot spune, cel putin in privinta vopsitului, nu va mai avea un viitor. will Decizia intotdeauna a tinut de mine, mama mi-a explicat, din vasta ei experienta, cum e cu vopseaua si riscuri si alte lucruri pe care nu mai are rost sa le mentionez, dar care conteaza si m-a lasat pe mine sa aleg. Da, a avut ceva de spus, dar totusi, eu am ales.
avatar
Re: Vopsea
Mesaj Joi Iul 18, 2013 11:13 pm Scris de Reira
Nu am folosit niciodată nuanțator, prefer vopseaua. Cât ți-a rezistat nuanțatorul?
Little Adorabelle
Re: Vopsea
Mesaj Joi Iul 18, 2013 11:21 pm Scris de Little Adorabelle
Daca imi amintesc bine, s-a cam dus dupa vreo zece spalari. Totusi, nu regret ca l-am folosit, desi are destule dezavantaje.
Simona
Re: Vopsea
Mesaj Vin Iul 19, 2013 11:15 am Scris de Simona
Eu nu m-am vopsit, imi maltratez parul cu placa -_-, daca i-as face si asta ..gdg). In schimb o sa-mi fac parul mov o.o, cu nuantator desigur. :]] In viitor cred ca imi voi mai inchide culoarea parului, eu il am saten deschis, iar vara se deschide aproape spre blond XD. Insa o sa folosesc nuantatorul vara asta, la vopsea nu ma bag ca-mi stric parul de tot. 
Pot sa spun ca partea cu vopseaua mama nu are de ales, adica stie ca daca zice nu eu tot pot face asta cand nu e ea acasaXD. I know, sunt o pacoste. Doar mentioneaza de fiecare sa nu folosesc vopsea, atat =].
Inque~
Re: Vopsea
Mesaj Vin Iul 19, 2013 4:14 pm Scris de Inque~
Eu folosesc vopsea, am fost foarte mult timp roscata, dar acum mi l-am vopsit saten ca sa il las sa creasca si sa mai respire.
N-am folosit niciodata nuantator, prefer si eu vopseaua, dar depinde de situatie. O colega, de exemplu, si-a facut parul roz cu nuantator ca sa faca cosplay la Nijikon si n-avea sens sa foloseasca vopsea.
Poate voi folosi si nuantator candva, daca o sa am un motiv bun sa nu folosesc vopsea, dar in principiu, o prefer pe aia.
ShadowKiss
Re: Vopsea
Mesaj Dum Iul 21, 2013 2:09 pm Scris de ShadowKiss
Nu m-am vopsit pana acum desi mi-as face varfurile cu nuantator, dar slabe sanse.
Am jurat de mica sa nu folosesc vopseaua decat atunci cand voi avea firele albe ca sa mi le acopar ca nu-mi prea place ca nu se vede natural.
Inque~
Re: Vopsea
Mesaj Dum Iul 21, 2013 5:05 pm Scris de Inque~
^Sunt si unele vopsele care se vad natural, dar e mai greu sa le gasesti. E bine, oricum, sa iti lasi parul natural si sa ti-l vopsesti doar atunci cand e nevoie (cand ai fire albe).
Eu m-am vopsit ca ma saturasem de culoarea mea seaca. Am copilarit cu doua prietene care sunt roscate natural, dintre care una are parul aproape portocaliu si toata lumea o intreaba daca e vopsita. gdg) Cred ca din cauza lor am prins si eu drag de parul roscat.
avatar
Re: Vopsea
Mesaj Dum Iul 21, 2013 6:06 pm Scris de Reira
Eu folosesc BES și se vede foarte natural, plus că are o gamă variată de culori. Sunt mulțumită de ea.
Când foloseam Garnier îmi cădea foarte tare părul, cu BES nu îmi cade aproape deloc.
Inque~
Re: Vopsea
Mesaj Dum Iul 21, 2013 6:12 pm Scris de Inque~
^Serios, de la Garnier iti cade parul? Eu auzisem ca e buna si chiar voiam sa o incerc. Pacat... Nu vreau sa risc, mie si-asa imi cade parul. BES cam cat costa? Sunt sigura ca si tu trebuie sa folosesti 2-3 tuburi ca mine, ca ai parul lung.
avatar
Re: Vopsea
Mesaj Dum Iul 21, 2013 6:15 pm Scris de Reira
BES costă 20 de lei. Nu iau 2 tuburi, că are tubul foarte mare și îmi ajunge.
La Garnier nu îmi ieșea niciodată culoarea care voiam.gdg) Nu ți-aș recomanda.
Dizzie
Re: Vopsea
Mesaj Dum Iul 21, 2013 9:32 pm Scris de Dizzie
Eu nu m-am vopsit pana acum dar as dori sa ma vopsesc cu vopsea neagra :X imi place cum arata negrul pe par lung si drept Dge am o obsesie si eu.
Re: Vopsea
Mesaj  Scris de Continut sponsorizat
 

Vopsea

Sus 

Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Girls Zone :: Frumusete-
Mergi direct la:  
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015