AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
予想外の配達 - Pagina 5
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

Distribuiţi
 

 予想外の配達

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
予想外の配達 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: 予想外の配達   予想外の配達 - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mai 31, 2014 10:20 pm

Rezumarea primului mesaj :

Se afla pe veranda casei bunii, situat intr-unul din cele mai linistite si mai adapostite zone la marginea infernului din Tokyo. Ii placea sa mai vina din cand in cand pe Terra, sa-si petreaca timpul si pe planeta muritorilor care putea acopere o gama larga de mofturi.
La un moment dat auzi un mic fosnet dintr-un tufis din apropiere, lucru care-l alarma putin pe Dan, mai ales ca era un demon, constient de toate probleme existente pe care muritorii - si chiar si bunica lui - nu le cunosteau.
- Bunico, ma duc pana in padure!
Sus In jos

AutorMesaj
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
予想外の配達 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: 予想外の配達   予想外の配達 - Pagina 5 Icon_minitimeMar Iul 15, 2014 10:28 pm

Dan scoase un geamat cand isi auzi numele ca prin vis strigat.
- 5 minute mam ... mormai acesta inca in vis crezand ca este mama lui care in fiecare dimineata il trezea cu forta ca sa-l duca la tatal sau pe teren sa il antreneze. Mereu era prea devreme! 5 dimineata? Cand el se culca pe la 11 seara? Tatal lui chiar nu putea sa inteleaga adolescentii. Sau lumea muritorilor .... .
Sus In jos
ShadowKiss
ShadowKiss
feminin Rac Mesaje : 28924
Bani : 226007
Multumiri : 58
Varsta : 26
Status : "Better to reign in Hell, than serve in Heaven" - Lost Paradise

BEST NICKNAME
予想外の配達 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: 予想外の配達   予想外の配達 - Pagina 5 Icon_minitimeMar Iul 15, 2014 10:33 pm

Karina marii ochii surprinsa. Deja adormise? Halal demon gata sa apere o domnisoara la ananghie!
- Nu ma face atat de batrana! pufni, ducandu-se langa el, lovindu-l cu piciorul. Misca! Tu poti sta in soare, eu nu pot si am nevoie de odihna ca sa te conduc prin intuneric la noapte! ii spusese aceasta mai tare, sperand ca avea sa se trezeasca altufel avea sa-l arunce afara din pestera. Poate lumina aceea nenorocita a soarelui putea sa faca ce ea nu reusea.
Sus In jos
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
予想外の配達 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: 予想外の配達   予想外の配達 - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iul 18, 2014 10:03 pm

- Mama nu e batrana! tipa ca si ars demonul cand indignarea fetei ajunsese la urechea lui. Era al naibii de somnoros insa acea afirmatie parca il arse instantaneu. Asa cum ar ardeo pe ea soarele ala frumos si adorabil pentru el. Dan se ridica de pe asa zisul sau asternut intinzandu-si putin oasele, aruncand o privire furioasa vampiritei, iesind apoi din pestere pentru a-si cauta ceva de mancare. Evident ca ei nu avea sa ii aduca nimic . Poate vreun iepure imbibat in verbina daca avea sa-l mai supere.
Sus In jos
ShadowKiss
ShadowKiss
feminin Rac Mesaje : 28924
Bani : 226007
Multumiri : 58
Varsta : 26
Status : "Better to reign in Hell, than serve in Heaven" - Lost Paradise

BEST NICKNAME
予想外の配達 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: 予想外の配達   予想外の配達 - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iul 18, 2014 10:09 pm


Vampirita zambi fericita atunci cand reusise sa-l enerveze pe demon, asezandu-se in cel mai intunecat colt posibil, stramband din nas. Nu-i convenea locul in care avea sa doarma, dar nu trebuia sa se planga atata timp cat inca era in viata. Oh.. ce nu as fii dat pentru un pat confortabil... ofta in sinea ei, punandu-si capul pe brat, inchizand ochii. Era a naibii de obosita iar lumina aia ciudat de puternica nu o facea sa se simta mai bine.

***


Dupa ore lungi in care vampirita se chinui sa doarma cat de mult putea, avand in vedere ca nu reusea decat in mici reprize si acelea foarte dese, apusul venise intr-un sfarsit, ceea ce inseamna ca era randul ei sa plece la cautat de ceva mancare, asta daca avea sa gaseasca ceva bun pentru ea pe planeta aia nenorocita.



Ultima editare efectuata de catre ShadowKiss in Vin Iul 18, 2014 10:26 pm, editata de 4 ori
Sus In jos
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
予想外の配達 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: 予想外の配達   予想外の配達 - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iul 18, 2014 10:15 pm

Dan termina repede cu mancazul. Gasise repede un rau plin cu pesti pe care ii prinse si ii praji. Restul orelor insa le folosise in analizarea zonei unde se aflau. Plante si animale foarte ciudata. Nu semanau deloc cu animalele de pe Pamant, insa plantele parca se mai nimereu putin daca o luai dupa zone de temperatura. Ceea ce-l facuse pe Dan sa ramana paralizat fusese atunci cand ajunsese in pajiste destul de mare de unde, privind in sus demonul zari nu un soare ci 3. 3?!
- Nu ne mai aflam in galaxia noastra! veni Dan catre vampirita dorind sa o informeze ca, daca un soare o facea cenusa, 3 ar fi facut-o vitamina.
Sus In jos
ShadowKiss
ShadowKiss
feminin Rac Mesaje : 28924
Bani : 226007
Multumiri : 58
Varsta : 26
Status : "Better to reign in Hell, than serve in Heaven" - Lost Paradise

BEST NICKNAME
予想外の配達 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: 予想外の配達   予想外の配達 - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iul 18, 2014 10:23 pm

Cand fata auzi in ce pericol se afla in timpul zilei ramasese pur si simplu paralizata. 3?! 3?! Unul o facea praf, trei.. era deja prea mult ca sa se poata gandi.
- Asta este un blestem! Nu-mi vine sa cred ca voi muri aici. Dan, tu ai fost afara, in comparatie cu modul Terrei de a afla ora, aici cate ore sunt intre rasarit si apus? Asa cu aproximatie? intreba Karina, ducandu-se la iesirea din pestera incercand sa-si dea seama ce avea sa manance. Bun, nu suntem pe Terra, nu suntem nici macar in galaxia noastra, deci.. intrebarea e: cat de mult se aseamana fiintele de pe aceasta planeta cu cele de acasa? Vom avea o problema cu mancarea mea daca sangele acestor animale nu are aceleasi componente ca cele de pe Pamant.
Sus In jos
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
予想外の配達 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: 予想外の配達   予想外の配達 - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iul 18, 2014 10:28 pm

- A .. incepu Dan sa se balbaie nestiind ce sa raspunda. Nu prea am tinut cont avand in vedere ca am aflat ce cei 3 ... oh, nici nu are plural macar ! I-am vazut aproape de apus cand am gasit o pajiste. Padurea e inalta, gen cea Amazoniana de pe pamant, cred ca te-ai proteja de soare. E cam intunecata deci nu cred ca te arzi daca mai ti si ceva pe cap. Pestii sa sti ca-s buni desi sunt fooarte ciudati!

ooc: DINAZAURIII <3 :o3
Sus In jos
ShadowKiss
ShadowKiss
feminin Rac Mesaje : 28924
Bani : 226007
Multumiri : 58
Varsta : 26
Status : "Better to reign in Hell, than serve in Heaven" - Lost Paradise

BEST NICKNAME
予想外の配達 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: 予想外の配達   予想外の配達 - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iul 18, 2014 10:37 pm

- Da.. 3 sori contra o padure. Stii ca acasa daca puneam mana la soare nu ma faceam cenusa imediat, nu? Aici nu cred ca voi avea sansa sa-mi dau seama daca m-a atins macar. adauga vampirita aratand ca nu avea sa calatoreasca pe timpul zilei nici moarta. Okey.. atunci ce animale ai vazut? Pentru ca.. mie mi se pare ciudat dar nu prea simt agitarie pe aici sau orice prezenta de rozatoare prin jurul pesterii. In timp ce vorbea vampirita incepuse sa se plimbe in cerc, incercand sa-si dea seama ce putea sa manance pe acea planeta. Putea sa fie intr-o stare buna inca o zii si putin, dar dupa nu stia de cata energie mai putea dispune.
Sus In jos
Continut sponsorizat


予想外の配達 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: 予想外の配達   予想外の配達 - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 

予想外の配達

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Rpg :: RPG Special-
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015