AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Within temptation - Pagina 16
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

Distribuiţi
 

 Within temptation

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16
AutorMesaj
pikachu
pikachu
feminin Mesaje : 1785
Bani : 1883
Multumiri : 7
Localizare : Peste tot si nicaieri

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeJoi Iul 10, 2014 1:58 am

Rezumarea primului mesaj :

Noaptea isi facuse de mult simtita prezenta, doar Rhea se plimba pe strazile pustii. Tocurile ei, faceau un zgomot surd pe cimentul rece, dar acum nu prea ii pasa de asta. Isi trecu degetele prin parul lung si alb, ce ii ajungea pana la fund. 
Purta ceva obisnuit, o pereche de blugi pe picior si un maieu pe corp, peste o camasa. In picioare avea vesnicele cizme lungi si negre cu toc cui, dar care o faceau mult mai inalta. Ura faptul ca era mica de statura, dar era ceva cu care trebuia sa se obisnuiasca. Nu putea schimba asta, dar se multumea ca putea sa poarte tocurile inalte.
Isi auzi telefonul sunand si citi repede mesajul. Trebuia sa fi ajuns deja la club, dar ea inca se afla pe strazi. Isi dadu ochii peste cap, tastand ca va ajunge in cateva minute si grabi pasul.
Nu o deranja ca era singura. Defapt ii placea. Avea liniste si putea sa isi faca ordine in ganduri...chiar daca erau destul de incetosate - nu apucase sa doarma foarte mult - . Ofta usor si casca, ajungand in fata clubului.
Aratase invitatia primita si intrase apoi. Muzica rasuna cu putere, iar corpurile se miscau pe ritm, facand-o sa isi de-a ochii peste cap.
Le facu cu mana prietenilor ei si merse direct la bar. Avea nevoie de ceva tare, ca sa poata trece peste aceasta seara.
-Un pahar de vodka te rog. se auzi vocea ei usor senzuala, accentul ei de rusoaica putand fii usor remarcat.
Sus In jos

AutorMesaj
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeLun Iul 28, 2014 11:21 pm

Dan il asculta destul de calm pe baiatul din fata lui. Serios? Era o fugara? Pentru o fugara se adapta repede intr-o familie.
- Pai mamico, nu prea cred ca vei face bine dand cu fugitii. Clanul vostru ... e doar din vampiri formati nu? Intreba acesta la fel de calm ca si baiatul, insa intrebarea fiind adresata amandurora.
Sus In jos
pikachu
pikachu
feminin Mesaje : 1785
Bani : 1883
Multumiri : 7
Localizare : Peste tot si nicaieri

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeLun Iul 28, 2014 11:25 pm

-Nu...sunt si vampiri puri. spuse oftand incet. Nu voi fugi, nu o voi lasa pe Maya singura si mai bine mor stiind ca voi nu veti fi in pericol. spuse serioasa.
Isi musca usor buzele si Mike ofta.
-Voi incerca sa ii conving sa te lase, dar nu cred ca se va intampla asta. Nu ai ce face Rhea...
Sus In jos
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeLun Iul 28, 2014 11:29 pm

- Dar de ce pe ea o vrea moarta si pe tine nu ? Ce se presupune ca a facut de o vor moarta? intreba curios incercand sa gaseasca o idee. Vampiri puri? Oare cei puri puteau sa fie supusi? Habar nu avea, firar sa fie, dar avea sa isi intrebe prietenii si vedeau ei. Si nu ma poti duce la clan? Sau macar sa imi spui unde e?
Sus In jos
pikachu
pikachu
feminin Mesaje : 1785
Bani : 1883
Multumiri : 7
Localizare : Peste tot si nicaieri

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeLun Iul 28, 2014 11:32 pm

-Se spune ca am omorat fiul sefului clanului si ca am furat un diamant blestemat, care poate distruge vampirii. spuse oftand. Nu faci nimic, nu te bagi in asta. ii spuse serioasa, privindu-l in ochi.
Mike in schimb, ii spuse exact unde avea sa gaseasca vampirii , dar nu intelegea ce vroia.
- Nimeni nu stie ca eu mai vorbesc cu Rhea...toti o cred pe undeva prin Romania si se pare ca a omorat singura persoana ce o putea dadea de gol.
Sus In jos
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeLun Iul 28, 2014 11:37 pm

Dan se uita catre Mika ganditor. Dupa cateva clipe de gandire, Dan facu cativa pasi catre barbat ajungand acum destul de aproape de el.
- Sti ce sunt eu ? Numai un vampir pur poate sa imi simta mirosul. Crezi ca sunt un om dar din pacate pentru clanul cu planuri malefice, nu sunt. Te-ai gandit vreodata ca un demon chiar iti poate lua mintile si sufletul? Chiar si unul vampir pur ... ?
Sus In jos
pikachu
pikachu
feminin Mesaje : 1785
Bani : 1883
Multumiri : 7
Localizare : Peste tot si nicaieri

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeLun Iul 28, 2014 11:39 pm

-Ce naiba incerci sa faci Dan? intreba tanara privindu-l.
Mike il asculta calm, fiind atent la tot ce spunea el.
-Am realizat deja ca nu esti om. Demonii au un miros specific , si vampiri transformati il pot simti, daca sunt atenti. spuse acesta calm. Daca vrei sa supui un intreg clan, nu poti .
Sus In jos
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeLun Iul 28, 2014 11:48 pm

Dan dori sa vorbeasca insa se gandi sa se prefaca ce cedeaza incat sa ii pacaleasca pe amandoi.
- Am dreptate ... se prefacu acesta intorcandu-se cu spatele la ei, nu am cum sa ii supun . Multumesc pentru sange. Acum poti pleca. Sau poti ramane, daca vrea Rhea. Urca scarile rapid dandu-si jos camasa plina de sange, intrand in camera sa incet incercand sa nu isi scoale fetita, intinzandu-se langa ea in pat.
Sus In jos
pikachu
pikachu
feminin Mesaje : 1785
Bani : 1883
Multumiri : 7
Localizare : Peste tot si nicaieri

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeLun Iul 28, 2014 11:49 pm

-Mersi Mike. ii spuse si acesta pleca.
Urcase si ea, dezbracandu-se de hainele pline de sange si isi luase ceva curat, ramanand pe canapea privindu-i. Nu putea dormi, nu se simtea in stare de nimic, stiind ca o vazuse Maya in felul acela si Dan la fel.
Se simtea ca naiba acum.
Sus In jos
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeLun Iul 28, 2014 11:54 pm

Dan adormi repede cu o mana usor peste trupul micutei. La cate se intamplase in acea seara dorea sa fie foarte precaut de acum. Oricum, deja isi facuse cateva planuri.
Dimineata urmatoare se trezi devreme, facand o baie cat de repede si in liniste putu. Dupa ce manca si se imbraca, fiind gata de plecare, Dan o ridica usor in brate pe micuta incercand sa o trezeasca.
- Puiule, haide, astazi mergi si stai cu tati, sopti Dan tinandu-si cu un brat copil si cu celalalt telefonul si dosarele.
Sus In jos
pikachu
pikachu
feminin Mesaje : 1785
Bani : 1883
Multumiri : 7
Localizare : Peste tot si nicaieri

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeLun Iul 28, 2014 11:56 pm

-Incepe gradinita de azi. ii spuse Rhea privindu-l. Putem vorbi de seara trecuta te rog? intreba.
Stia ca era suparat pe ea, dar trebuia sa vorbeasca despre asta, trebuia sa faca cumva sa o ierte . Nu trebuia sa se intample asa.
Sus In jos
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 12:02 am

Dan dori sa iasa in cuvintele vampiritei il opri. Gradinita? Bine, da, era normal, dar de cand se hotarasera fara sa il anunte? Nu prea dorea sa o lase inca singura la draginita. Avea un motiv cu care dorea sa o ia insa ceda, oftand.
- Bine, dar o duce Martha sau Derek. Pui, fugi jos la Martha sa iti dea sa papi, o indemna acesta acceptand astfel sa vorbeasca cu Rhea. Bine .. dar repede, ca moare Derek de somn in limuzina. Continua dupa, seara.
Sus In jos
pikachu
pikachu
feminin Mesaje : 1785
Bani : 1883
Multumiri : 7
Localizare : Peste tot si nicaieri

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 12:06 am

-Imi pare rau pentru tot, serios. Ca ma vazut Maya asa, ca tu m-ai vazut asa. Nu ar fi trebuit sa merg niciodata singura. Ar fi trebuit sa iti spun si imi pare rau, nu am vrut sa te ranesc. spuse incet privindu-l trista.
Se simtea vinovata pentru tot ce se intamplase, dar spera totusi sa treaca peste asta intr-un final.
-Daca vrei neaparat sa o iei pe Maya cu tine, ia-o. Nu se intampla nimic daca incepe mai tarziu gridinta. Esti tatal ei, deci poti face orice doresti. ii spuse.
Sus In jos
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 12:10 am

Dan o asculta calm dar totusi cu mana pe planta vizibil grabit. Cand fata isi termina discursul, Dan schita un zambet sincer. Se apropie de ea si cu miscari rapide isi pili palmele de obrajii ei delicati, lasandu-si amprenta buzelor pe ale ei.
- Maya sper ca mi-a inghitit minciune. Si as cam vrea sa o iau cu mine, de precauti. Tu sa nu iesi din casa. Iti caut eu cand ma intorc ceva animale bune si sanatoase.
Iesi din camera, apoi o lua repede si pe Maya din bucatarie cu farfuria dupa el, urcand in limuzina grabit.
Sus In jos
pikachu
pikachu
feminin Mesaje : 1785
Bani : 1883
Multumiri : 7
Localizare : Peste tot si nicaieri

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 12:13 am

Ii raspunse la sarut si zambi incet, dand afirmativ din cap. Cand se vazu singura, defapt cu Martha doar intra in bucatarie luandu-si un pahar cu suc.
-Marha eu...imi pare rau .. spuse tanara.
M: Ce facem tatii? 
Intreba Maya mancand in limuzina cuminte.
Sus In jos
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 12:13 pm

- Azi o sa mergi cu tati la munca. O sa stai cu mine puiule. Mami are putin treaba iar Martha la fel, o minti acesta ca sa nu intrebe alte chestii caci copii erau buni la asta. Intr-un final limuzina ajunse in fata institutiei, semn ca era gata sa treaca iar prin multimea de ziaristi. Hai tati, ia in manute ce mananci acum, iar restul farfuriei o lasam aici si iti cumpara dupa tati. Deschizand portiera, Dan iesi primul luand-o apoi si pe fetita in brate si trecand cat de repede putu pe langa sirul de ziaristi si reportezi dornici sa-l vada in asa ipostaza.
Sus In jos
pikachu
pikachu
feminin Mesaje : 1785
Bani : 1883
Multumiri : 7
Localizare : Peste tot si nicaieri

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 2:31 pm

M:  Bine.
Maya il asculta cuminte, tinandu-si manutele dupa gatul sau si lasandu-si capul in scobitura gatului sau pentru a nu o vedea ziaristii.
Rhea continua sa s gandeasca la un plan, incercand sa faca ceva, orice care sa ii protejeze mai ales pe Dan si Maya.
Sus In jos
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 3:31 pm

Dan intra in imensul sau birou lasandu-si fetita pe canapeaua de langa birou.
- Ia spune puiule ... se apleca acesta langa fetita cat sa ajunga la nivelul ei. Ce mai vrei sa papi? Vrei ceva dulce? Ei, spera ca nu ii cerea inghetata caci i se parea prea devreme. Nu dorea sa o doara gatul ca ar fi primit bataie zdravana de la Martha si Rhea ca imbolnavise copilul.
Sus In jos
pikachu
pikachu
feminin Mesaje : 1785
Bani : 1883
Multumiri : 7
Localizare : Peste tot si nicaieri

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 3:45 pm

M: Ciocolataaaa.
Spuse micuta batand din palme si privindu-l somnoroasa.
Rhea statea in living uitandu-se peste planurile conacului aduse de Mike in acea dimineata, cautand ceva, orice care i-ar putea salva viata.
Sus In jos
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 3:50 pm

Dan isi chema secretara rugand-o ca pe langa cafea sa ii aduca si o chiocolata cu fructe. Dupa ce aceasta pleca sa ii indeplineasca ordinile, Dan ii dadu fetite iepurasul pe care avusese grija sa il ia cu el, asezandu-se apoi la birous scotand niste coli si incepand sa scrie cu repeziciune pe ele ceva ce parea ca era foarte hotarat.
Dupa ce termina de scris, Dan dadu un telefon avocatului sau instiintandu-l ca ii va aduce soferul sau nite hartii importante. Acum prima parte din plan era deja planificata.
A doua o incepu cand isi cauta telefonul dorind sa formeze un numar. Trebuia sa dea de Marius si amicii lui pentru a putea incepe partea a treia.
Sus In jos
pikachu
pikachu
feminin Mesaje : 1785
Bani : 1883
Multumiri : 7
Localizare : Peste tot si nicaieri

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 4:06 pm

Mintea ii era prea incetosata ca sa se mai gandeasca acum la ceva. Nu putea face nimic care sa nu ii aduca o eventuala moarte, ceea ce incepea sa o distruga psihic in adevaratul sens al cuvantului. Isi musca usor buzele oftand si lasandu-si capul in maini.
Sus In jos
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 4:32 pm

Dan arunca cateva priviri la fetita lui care se parea ca era atat de cuminte si ascultatoare.
- Marius .. ! exclama acesta fericit cand barbatul raspunsese la telefon. Am nevoie de un mic favor de la tine si de la amicii tai. Am nevoie de voi in aceasta seara. Okey, te astept la mine. Pa.
Fix cand inchisese telefonul secretara intra si ea in birou aducand cafeaua si ciocolata ceruta.
- Mersi Sara. Poti pleca, o informa acesta, chemando apoi pe micuta la el.
Sus In jos
pikachu
pikachu
feminin Mesaje : 1785
Bani : 1883
Multumiri : 7
Localizare : Peste tot si nicaieri

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 4:45 pm

Cobori de pe canapea, avand iepuratul in brate si merse la el privindu-l inocenta, cu ochii mari.
M: Da, tati? 
Intreba micuta zambitoare , intinzand manutele ca sa o ia in brate.
-Heey Mike...umm nu merge nici un plan, asa ca nu stiu ce voi face. Dar mersi mult pentru tot ce ai facut pentru mine. ii spuse Rhea fratelui ei.
Sus In jos
Krisù
Krisù
Taur Mesaje : 1816
Bani : 51946
Multumiri : 0
Varsta : 36

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 4:49 pm

Dan zambi dulce. Simti cum se topeste privind-o pe fetita acolo jos stand langa el si privind cu o fata atat de inocenta si de dulce. Ii venea sa o manance de vie.
Cand se dezmeticii, lasa mainile in jos pentru a o ridica si a o pune in bratele sale. Nerezistand-o, o stranse pret de cateva clipe pe pieptul sau, lasand-o apoi sa respire in timp ce ii desfacea ciocolata.
- Dar nu o pati pe toate deodata ca ne cearta mami.
Sus In jos
pikachu
pikachu
feminin Mesaje : 1785
Bani : 1883
Multumiri : 7
Localizare : Peste tot si nicaieri

Super-Fan Forum
Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitimeMar Iul 29, 2014 4:52 pm

Micuta zambi si luase ciocolata incepand sa manance.
M: Mami va fi bine? Era trista ieri, de ce? 
Intreba micuta privindu-l cu ochii ei mari si inocenti mancand linistita ciocolata acum, stand cuminte in bratele lui Dan zambitoare .
Sus In jos
Continut sponsorizat


Within temptation - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Within temptation   Within temptation - Pagina 16 Icon_minitime

Sus In jos
 

Within temptation

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 16 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16

 Subiecte similare

-
» Can you rezist the temptation?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Rpg :: RPG Special-
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015