AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Miesterioasa casa - Pagina 5
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

Distribuiţi
 

 Miesterioasa casa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
alexcrazygirl
alexcrazygirl
feminin Balanta Mesaje : 5071
Bani : 5096
Multumiri : 9
Varsta : 26
Localizare : Calarasi

Mega-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeMier Apr 11, 2012 7:16 pm

Rezumarea primului mesaj :

ooc: Actiunea se petrece intr-o casa bantuita de fantome.

bic: Ma aflu intr-o camera ciudata. In camera se afla un semineu pe unul dintre pereti, o canapea roasa si taiata cu ceva ascutit si din cate se pare patata de sange. Podeaua scartaie ingrozitor si este plina de praf. Imprejur mai sunt tot felul de dulapuri si mobilier vechi si pline de praf, dar ce era mai infricosator, era ca peretii erau plini de sange care se pare ca este de mult timp. Ma intreb daca nu cumva asta este casa despre care se spune ca este bantuita de sufletele oamenilor ce au fost omorati in interiorul ei.

ooc:Cine vrea poate sa posteze. Cu cat sunt mai multi care posteaza este cu atat mai bine, actiunea fiind mai incitanta.
Sus In jos

AutorMesaj
Andrusca ♥
Andrusca ♥
feminin Leu Mesaje : 1552
Bani : 1562
Multumiri : 2
Varsta : 26
Localizare : Tokyo
Status : Nu sunt genu` care sa planga . Pot sa n`am nimic,tot o sa`mi ajunga.

Super-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeMar Mai 01, 2012 6:37 pm

Nu stiu spun scurt plimbandu-ma cu rochia pe mine. Poate ca cineva trebuia sa se casatoareasca dar a fost parasita sau alt motiv poate ca rochita a fost cumparata pentru cineva insa aceasta nu a mai ajuns la nunta! si incep sa cant apoi o dau jos de pe mine si o pun in cutie.
Sus In jos
alexcrazygirl
alexcrazygirl
feminin Balanta Mesaje : 5071
Bani : 5096
Multumiri : 9
Varsta : 26
Localizare : Calarasi

Mega-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeMar Mai 01, 2012 9:30 pm

Oricum nu asta conteaza cel mai mult in momentul asta.
Ma duc intr-o parte mai intunecoasa a camerei si ma rezem de un perete. Fara sa imi dau seama peretele se roteste cu mine si eu cad intr-o alta incapere incepand sa tip in momentul ala.
Sus In jos
Andrusca ♥
Andrusca ♥
feminin Leu Mesaje : 1552
Bani : 1562
Multumiri : 2
Varsta : 26
Localizare : Tokyo
Status : Nu sunt genu` care sa planga . Pot sa n`am nimic,tot o sa`mi ajunga.

Super-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mai 02, 2012 9:54 am

Ha? a fost singurul cuvant pe care l-am scos in momentul in care Cristina a disparut. Incerc sa o caut ne stiind unde este pentru ca nu vazusem unde disparuse, eram panicata si cautam peste tot, dar degeaba. Cris ... Cristina unde esti? intreb eu cu o teama in glas sperand sa-mi raspunda.
Sus In jos
alexcrazygirl
alexcrazygirl
feminin Balanta Mesaje : 5071
Bani : 5096
Multumiri : 9
Varsta : 26
Localizare : Calarasi

Mega-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mai 02, 2012 6:42 pm

Ma trezesc pe jos intr-o incapere ce semana cu un tunel secret. Ma ridic de jos si gasesc pe un perete o torta. Pentru ca stiam ca am niste chibrituri in buzunar le scot si dau foc tortei.
In momentul ala banuielile mi-au fost confirmate si am vazut ca sunt intr-un tunel vechi.
Sus In jos
Andrusca ♥
Andrusca ♥
feminin Leu Mesaje : 1552
Bani : 1562
Multumiri : 2
Varsta : 26
Localizare : Tokyo
Status : Nu sunt genu` care sa planga . Pot sa n`am nimic,tot o sa`mi ajunga.

Super-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mai 02, 2012 9:55 pm

Raman singura in camera, fara sa aud vreun semn de la Cristina asa ca incep sa caut orice indiciu pentru a gasio. Nu gasesc nimic, eram putin speriata totusi imi puteam controla teama si sa continui sa caut. Totul era in zadar, incep sa o strig din nou pe Cristina sperand ca poate de data aceasta ma aude.
Sus In jos
alexcrazygirl
alexcrazygirl
feminin Balanta Mesaje : 5071
Bani : 5096
Multumiri : 9
Varsta : 26
Localizare : Calarasi

Mega-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mai 02, 2012 10:01 pm

Incep sa merg prin acel tunel cu torta in mana luminandu-mi calea. Mergand ma impiedic de ceva si cad,dar totusi torta nu se stinge. Ma uit la obiectul de care m-am impiedicat si observ ca este un colier identitc cu al meu iar de el este atarnat un biletel.Iau acel biletel si incep sa il citesc.
Acesta este un fel de cadou din partea noastra ca ai avut curaj si bunatatea de ai da prietenei tale colierul stiind pericolele la care te expui. Acest colier are aceasi putere ca si colierul tau si poti sta linistita ca nu este ceva ce iti va face rau.
Semnat Stapanul Secretelor
Sus In jos
Andrusca ♥
Andrusca ♥
feminin Leu Mesaje : 1552
Bani : 1562
Multumiri : 2
Varsta : 26
Localizare : Tokyo
Status : Nu sunt genu` care sa planga . Pot sa n`am nimic,tot o sa`mi ajunga.

Super-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Mai 03, 2012 10:14 am

AAA!!! strig speriata observad o umbra care se misca pe langa mine, ma asez in spatele unei cuti si ma ghemuiesc acolo, ne dorid sa ma vad ce trece pe langa mine. Raman acolo, uitand sa mai plec, adorm, si vise lucruri ciudat. Erau cateva fete imbracate in mireasa ce alergau in jurul unui foc si spuneau o incantatie, aveau fata palida, ochii negri si parul lung unele brunete, altele satene, altele blonde.... dar erau infricosatoare. Si totusi eu eram acolo, printre ele, nu intelegeam nimic din ce spuneau, eram imbracat in rochia gasita in acea cutie. Eram ametita, foarte ametita, si cad jos, raman nemiscata, captiva in propriul vis.
Sus In jos
alexcrazygirl
alexcrazygirl
feminin Balanta Mesaje : 5071
Bani : 5096
Multumiri : 9
Varsta : 26
Localizare : Calarasi

Mega-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Mai 03, 2012 9:40 pm

Imi pun colierul la gat si el incepe sa straluceasca. Dupa o secunda totul revine la normal.Observ ca acel colier este asemanator cu al meu ca si putere si aspect.
Incep sa merg pe acel coridor fara nicio teama. Dintr-o data gandul mi se duce la Sayuri sperand ca ea sa fie bine. Pentru mine nu imi fac griji pentru ca sunt puternica,dar ea este incepatoare si poate pati orice. Oricum trebuie sa am incredere in ea si in puterile ei.
Sus In jos
Andrusca ♥
Andrusca ♥
feminin Leu Mesaje : 1552
Bani : 1562
Multumiri : 2
Varsta : 26
Localizare : Tokyo
Status : Nu sunt genu` care sa planga . Pot sa n`am nimic,tot o sa`mi ajunga.

Super-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 04, 2012 10:10 am

Ma trezesc buimacita. In mintea mea era acel vis care derula continu. Doream sa aflu ce insemna chestia asta, ma ridic si incerc sa ma tin de perete dar acesta dispare iar eu cad intr-o camera intunecata. Era doar o mica torta care era mai departe de mine. Ma ridic si incerc sa o i-au insa nu o puteam atinge treceam cu mana prin ea, imi dadusem seama ca era vrajita, la fel ca toata camera aceasta.
Sus In jos
alexcrazygirl
alexcrazygirl
feminin Balanta Mesaje : 5071
Bani : 5096
Multumiri : 9
Varsta : 26
Localizare : Calarasi

Mega-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 04, 2012 6:05 pm

Dupa un drum de cateva secunde ajung intr-o camera intunecata pe peretii acesteia fiind puse torte aprinse. Camera era imensa si undeva in fata mea era un tron mare. Pe acel tron apare un tip misterios care era imbracat tot in negru si avea o gluga in cap.
Deci tu esti Cristina,vrajitoarea care are un destin destul de interesant.
De unde sti tu asta si cum este mai exact destinul meu?
Observ ca nu esti curioasa sa afli cine sunt si stiu asta pentru ca eu stiu totul, iar destinul tau contine multe aventuri.
Sunt curioasa sa aflu cine esti, dar sunt sigura ca voi descoperi mai incolo.
Esti o fata inteligenta, tocmai de aceea ai si ajuns aici,acum depinde de prietena ta daca va reusi sa ajunga si ea aici.
Sus In jos
Andrusca ♥
Andrusca ♥
feminin Leu Mesaje : 1552
Bani : 1562
Multumiri : 2
Varsta : 26
Localizare : Tokyo
Status : Nu sunt genu` care sa planga . Pot sa n`am nimic,tot o sa`mi ajunga.

Super-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 04, 2012 7:12 pm

Ma impiedic de cateva chesti din calea mea. Deodata aud cateva voci si presupunand ca este vreo fantoma urmaresc vocile. Dupa un zid vad pe cineva cunoscut era chiar Cristina. Ma apropi incet de ea. Woow, cat te-am cautat! ii spun luand-o in brate. Da cu cine vorbeai?
Sus In jos
alexcrazygirl
alexcrazygirl
feminin Balanta Mesaje : 5071
Bani : 5096
Multumiri : 9
Varsta : 26
Localizare : Calarasi

Mega-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mai 05, 2012 2:56 pm

Sunt surpinsa sa o vad pe Sayuri aici, dar si mai surprinsa sunt sa vad ca Stapanul Secretelor a disparut.
Amintestesteti nimeni nu trebuie sa afle ca noi doi am vorbit imi spune o voce parca venita din senin. Imi dau seama ca vocea o puteam auzi doar eu.
Nu vorbeam cu nimeni Sayuri.
Sus In jos
Andrusca ♥
Andrusca ♥
feminin Leu Mesaje : 1552
Bani : 1562
Multumiri : 2
Varsta : 26
Localizare : Tokyo
Status : Nu sunt genu` care sa planga . Pot sa n`am nimic,tot o sa`mi ajunga.

Super-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mai 05, 2012 6:31 pm

Wa, serios? o intreb foarte curioasa. Totusi stiam ca auzisem cateva voci venind din aceasta parte, totusi las totul deoparte, si zambesc apoi ma supar. Cum ai putut sa ma lasi singura? o intreb cu o privire de copil.
Sus In jos
alexcrazygirl
alexcrazygirl
feminin Balanta Mesaje : 5071
Bani : 5096
Multumiri : 9
Varsta : 26
Localizare : Calarasi

Mega-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mai 05, 2012 7:24 pm

Crezi ca am vrut sa te las singura? M-am rezemat de un perete si acel perete m-a adus pe acel coridor prin care am mers pana am ajuns in camera asta.
Ma uit in jurul meu si observ intr-un colt mai intunecat un obiect luminos.
Ma apropii de acel colt precauta ca nu cumva sa fie ceva ce ma poate rani.
Sus In jos
Andrusca ♥
Andrusca ♥
feminin Leu Mesaje : 1552
Bani : 1562
Multumiri : 2
Varsta : 26
Localizare : Tokyo
Status : Nu sunt genu` care sa planga . Pot sa n`am nimic,tot o sa`mi ajunga.

Super-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeDum Mai 06, 2012 10:06 am

A da? Si eu care credeam ca ai fost rapita. Apoi ma duc aproape de Cristina pentru a vedea ce i-a atras atentia. Nu stiam ce vazuse ea, sau ce era totusi parca nu eram asa de curioasa, asa ca mai dau mai in spate si gata sa intervin daca se intampla ceva.
Sus In jos
alexcrazygirl
alexcrazygirl
feminin Balanta Mesaje : 5071
Bani : 5096
Multumiri : 9
Varsta : 26
Localizare : Calarasi

Mega-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeDum Mai 06, 2012 11:10 am

Ma apropii de acel obiect si observ ca este un inel cu o piatra stralucitoare. De inel era prins o hartiuta pe care se pare ca era scris ceva. Iau hartia si incep sa o citesc.
Acest inel nu este unul onisnuit asa ca aveti grija cu el si nu va faceti griji ca nu va v-a face nimic. Daca vroiam sa va omor pana acum erati moarte mai ales tu Cristina. Acest inel va va ghida spre o alta camera care este nu departe de aceasta. Pentru a functiona trebuie purtat de o vrajitoare puternica.
P.S:Succes prin aceea camera si Cristina sa nu uiti.
Semnat Stapanul Secretelor
Sus In jos
Andrusca ♥
Andrusca ♥
feminin Leu Mesaje : 1552
Bani : 1562
Multumiri : 2
Varsta : 26
Localizare : Tokyo
Status : Nu sunt genu` care sa planga . Pot sa n`am nimic,tot o sa`mi ajunga.

Super-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeDum Mai 06, 2012 12:15 pm

Oho, un inel, mi-l dai mie? o intreb cu o voce de copilas pe Cristina care citea atenta de pe hartie. Nu puteam vedea mesajul, eram prea fermecata de stralucirea inelului. Deci.. ah? Mi-l dai mie? o intreb din nou. Doream sa i-l i-au din mana, atat de stralucitor era acel inel.
Sus In jos
alexcrazygirl
alexcrazygirl
feminin Balanta Mesaje : 5071
Bani : 5096
Multumiri : 9
Varsta : 26
Localizare : Calarasi

Mega-Fan Forum
Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitimeDum Mai 06, 2012 12:23 pm

Ok i-al tu,dar daca se intampla ceva nu va fi vina mea.
Ma duc prin aceea bezna spre un perete si incep sa ma uit cu atentie la el. Pentru ca aveam nevoie de inel de a iesi de aici era in zadar sa caut ceva la acel perete.
Sayuri o sa avem nevoie de acel inel ca sa iesim din aceasta camera.
Sus In jos
Continut sponsorizat


Miesterioasa casa - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Miesterioasa casa   Miesterioasa casa - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 

Miesterioasa casa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

 Subiecte similare

-
» Cheryl Cole se teme de dorul de casa
» Pepe si-a decorat casa ca un club de noapte
» Casa de discuri a lui Eminem da in judecata Facebook-ul
» Skylar Grey: ''Eminem se teme sa iasa din casa''
» Katy Perry nu pleaca din casa fara servetele pentru bebelusi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Rpg :: RPG Mania-
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015