AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Machiaj
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

 

 Machiaj

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Reira
Mega-Fan Forum
Mega-Fan Forum
avatar


feminin Sagetator Mesaje : 8307
Bani : 64545
Multumiri : 19
Varsta : 30
Localizare : În lumea mea.

Machiaj Empty
16042012
MesajMachiaj

Va machiati de obicei sau preferati sa aratati natural?
Ce tip de machiaj adoptati?
Sus In jos
Distribuie acest articol pe: reddit

Machiaj :: Comentarii

Mikasa
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 11:36 am Scris de Mikasa
La varsta mea,nu folosesc machiaj,decat la ocazii,ca de exemplu acum este Pastele.Tipul folosit de mine este combinarea de culori dupa culoarea imbracamintii,cel putin asa ma face mama cand trebuie. rr
Inque~
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 12:03 pm Scris de Inque~
Eu ma machiez des si imi place. In timpul scolii ma machiez cel putin 6 zile pe saptamana. gdg) Adica de fiecare data cand ma duc efectiv undeva. (Nu se pune magazinul, nu ma machiez cand ma duc la magazin).

Nu pot sa zic ca adopt un tip anume, incerc sa divsersific, de fapt, felul in care ma machiez si depinde si unde ma duc. De exemplu, daca ma duc la meditatii ma machiez foarte natural, dar daca ma duc in oras cu cineva, ma dau cam cu tot ce trebuie, in afara de blush.
saranichuu
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 1:49 pm Scris de saranichuu
Eu ador sa ma machiez :x Ma dau cu tus de fiecare data cand ies din casa. Cand sunt acasa ma prostesc si imi fac tot felul de chestii dar ador machiajul in stil gyaru(e un stil japonez)
avatar
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 2:26 pm Scris de Reira
Si mie imi place sa ma machiez si o fac aproape zilnic.In timpul scolii ma machiez mai discret.
Imi place sa ma uit la tutorialele lui Michelle Phan.Uneori le si incerc.
La fel ca la Sarani, tusul este optiunea mea zilnica. ^_^
saranichuu
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 2:33 pm Scris de saranichuu
Michelle Phan e de-a dreptul geniala. Ma uit la tutorialele ei si mi-am cumparat unele produse pe care le foloseste ea.
Inque~
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 2:38 pm Scris de Inque~
Si eu ma uit la Michelle Phan.
Desi am invatat cateva lucruri de la ea, nu am bani sa imi cumpar ce isi cumpara ea si nici materialele necesare ca sa imi iasa vreun machiaj de-al ei. Sigur, in afara de "natual make up" si alte de-astea gdg) la care nu iti trebuie cine stie cate si cine stie ce lucruri costisitoare.
avatar
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 2:44 pm Scris de Reira
Conteaza tehnica pe care o foloseste.Nu trebuie neaparat sa cumperi cosmetice foarte scumpe, ca sa arati bine!
De exemplu, cunosc pe cineva cu resurse materiale destule, care isi procura numai cosmetice de calitate, dar le foloseste catastrofal.
Am incercat si eu gyaru, da' nu mi s-a parut ca mi se potriveste.
saranichuu
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 2:57 pm Scris de saranichuu
Sa sti ca uneori se vede diferenta intre un corector sau un fond de ten mai scump de la o firma buna si unul anonim la pret foarte mic. Cel putin eu asa am observat. Oricum ai dreptate, tehnica e importanta. Asta se invata. Eu la cat de des ma dau cu tus am invatat sa fac coditele cu mana libera fara sa trebuiasca sa fac retusuri.
avatar
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 3:14 pm Scris de Reira
Eu zic ca poti sa arati bine si cu un fond de ten pe care dai 35-40 de lei, nu neaparat cu unul pe care dai 150-200.Eu una nu as opta pentru asa ceva, probabil pentru ca sunt mai zgarcita.
La tus nu ma descurc decat cu pensula.Daca folosesc pensula, nici eu nu am nevoie de retusari.
Inque~
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 3:36 pm Scris de Inque~
Din cate stiu, gyaru e un stil destul de excentric si implica, in primul rand, un bronz exagerat. Apoi buzele albe si parul blond oxigenat, ma insel? Sau asta e doar un subgen al lui gyaru?

Eu zic ca am dat mediu pe fondul meu de ten, doar ca l-am luat de pe net si e o nuanta mai inchisa. Si nu-mi acopera bine tenul, dar asta e pentru ca, din cate stiu, exista si fonduri de ten pentru oameni car enu au asa o mare nevoie sa isi acopere perfect tenul ca n-au multe probleme. Mi-ar fi placut, totusi, unul care sa acopere tot.
avatar
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 3:41 pm Scris de Reira
E subgen ce ai zis tu.
Machiajul evident, ca nu are cum sa arate extraordinar daca nu ai forma ochilor de asiatica.
saranichuu
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 3:46 pm Scris de saranichuu
Nu dau atat pe un fond de ten. Pe cel mai scump l-am cumparat cu 60 de lei. La tus ma descurc cu ambele tipuri pentru ca mi-am luat diverse tusuri si mna.

Delia, incearca cele pe care scrie perfect cover. Acelea acopera mai bine de cele mai multe ori si depinde si cu ce l-ai intins. Matusa mea care e cosmeticiana spune ca e mai bine cu mana pentru ca fond de tenul se incalzeste putin si se intinde mai bine decat cu buretelul.
Inque~
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 7:16 pm Scris de Inque~
^Nu dispun de pensule cu care sa imi intind chestiile, normal ca l-am intins cu mana, mereu il intind cu mana.
Vreau oricum sa imi iau un set de pensule macar pentru ochi, d-alea profesioniste cu care pot sa fac mai multe decat cu chestiile alea mici din truse, care n-au nicio forma. Dar sunt mai scumpe ca trusa in sine, la naiba. ffftr
avatar
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 7:24 pm Scris de Reira
Da poti sa le iei separat, adica fiecare pensula.Ma gandesc ca nu te duce atat de mult ca atunci cand le iei intr-o trusa.
Oricum am vazut ca in genul asta de truse, sunt si pensule de care n-ai nevoie.Cred ca mai bine iti iei separat doar ce iti trebuie.
Inque~
Re: Machiaj
Mesaj Lun Apr 16, 2012 7:51 pm Scris de Inque~
O pensula din aia e scumpa, ma intreb daca nu cumva e mai economic sa imi cumpar o trusa cu mai multe decat sa imi iau cate o singura pensula. Si oricum, nu am in Mangalia de unde sa imi iau pensule separat. De fapt, nu se gasesc pensule din alea in Mangalia. trebuie sa le comand de pe net. Si ce rost are sa imi comand separat cate un singur produs?
SSimonaV
Re: Machiaj
Mesaj Mar Apr 17, 2012 6:51 pm Scris de SSimonaV
Ma machez aproape in fiecare zi, nu extravagant ...dar aleg cu grija ce folosesc respectiv fondul de ten sa fie cat mai bun sa fie culoarea mea sa nu arat ca un clown:| cum am vazut la multe fete in ziua de azi nu trebuie sa fie neaparat ceva scump cat sa ti se potriveasca culoarea rr in rest tus si rimel uneori si fard de obraz.
D/R/U/G/S
Re: Machiaj
Mesaj Mar Apr 17, 2012 10:13 pm Scris de D/R/U/G/S
Eu ma machiez rar. Ies destul de des din casa fara sa ma dau cu absolut nimic pe fata, doar avand fata spalata. will
Insa imi place mult sa ma machiez. Are mama o paleta foarte bogata de fonduri de pleoape pe care le incerc tot mai diversificate. Ba ma dau cu portocaliu si galben, ba ma dau cu turcoaz si verde... Si imi plac culorile foarte intense la ochi.
Pe buze rar imi dau cu ceva, eventual un balsam, mai mult insa nu prea. La ocazii mai imi pun un ruj visiniu si un machiaj mai intens, dar prea putine-s ocaziile astea. will
Sandy.Belle
Re: Machiaj
Mesaj Mar Iul 03, 2012 10:56 pm Scris de Sandy.Belle
Când sunt în vacanţă nu ma prea machiez.
Dacă merg la şcoală sau ies pe afară mă fac cu rimel şi îmi arcuiesc genele cu cleştele... şi rareori mă fac cu tuş.
Dacă e un eveniment mai special, gen petrecere, nuntă bla,bla... atunci asortez fardul de pleoape cu imbrăcămintea şi accesoriile. Atât rr
Balonas.
Re: Machiaj
Mesaj Lun Iul 16, 2012 9:51 am Scris de Balonas.
Eu nu ma machiez mai deloc, zic eu ca arat mai bine natural, desi un creion nu strica niciodata. Nu imi place sa ma dau cu toate culorile naturii, sau stiu si eu, poate ca nu imi sta mie bine, dar uneori (la ocazii speciale) ma fac roz. gdg)
Bells
Re: Machiaj
Mesaj Dum Ian 27, 2013 7:30 pm Scris de Bells
Am primit mereu tot felul de lucruri, incat am o trusa de machiaj impresionanta, pentru o persoana care nu se macheaza aproape niciodata..nu imi pot pierde timpul facand acest lucru..
Alice
Re: Machiaj
Mesaj Vin Apr 12, 2013 5:53 pm Scris de Alice
Imi place sa ma machiez! Dar doar de ocazi speciala,vara sau cand am pofta! Nu m-as machia la scoala nici de cum!!! ;hh;)
Simona
Re: Machiaj
Mesaj Dum Iun 23, 2013 11:44 am Scris de Simona
Eu ma machiez destul de des, incerc mereu ceva nou, cateodata incerc ceva nou chiar inainte sa plec undeva; asa ajung sa fiu gata in 2 ore chiar. :]] Prefer machiajul discret, nu-mi sta bine sa ma machiez strident ;-??. Chiar daca e ocazie speciala nu ma intereseaza. :]]
avatar
Re: Machiaj
Mesaj Joi Iul 18, 2013 9:24 pm Scris de Reira
Fiind vară încerc să mă rezum la un machiaj cât mai natural, asta însemnând fond de ten, pudră translucidă ( trebuie fixat fondul de ten, altfel curge), creion de sprâncene ( sunt vopsită șaten și trebuie să-mi creionez puțin sprâncenele) tuș și rimel.
Înainte eram foarte preocupată de machiajul ochilor, acum încerc ceva sofisticat numai în cazul unui eveniment special.
Little Adorabelle
Re: Machiaj
Mesaj Joi Iul 18, 2013 11:28 pm Scris de Little Adorabelle
Folosesc crema BB 8 in 1, dar nu prea des, de obicei imi las tenul sa respire, mai ales acum, pe timpul verii. Iubesc tusul, am consumat foarte mult la viata mea si cred ca o voi tine tot asa. Cum mie imi place si desenul, incerc sa-mi fac tot felul de modele si de cele mai multe ori imi iese asa cum vreau. Nu-mi prea place sa ma inspir din tutoriale sau alte minunatii cand vine vorba de machiaj, mai ales c-am eu destula imaginatie. Incerc sa ma machiez eu, dupa propriile mele reguli si ei bine, incercarea moarte n-are. Folosesc si un balsam de buze. Folosesc, dar mai rar si ruj, in nuante Plum.
Am o trusa kilometrica de make-up, dar nu este intocmai pentru mine. Eu, destul de pasionata, realizez make-up-uri pentru diferite persoane, poate fi considerata si o mica afacere, desi le fac destul de des gratuit. Nu am diploma sau ceva, dar am auzit ca se poate avea. will
Re: Machiaj
Mesaj  Scris de Continut sponsorizat
 

Machiaj

Sus 

Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

 Subiecte similare

-
» Alex Velea a dat lectii de machiaj la mall
» 5 secrete să arăţi fabulos fără machiaj

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Girls Zone :: Frumusete-
Mergi direct la:  
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015