AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
5 secrete să arăţi fabulos fără machiaj
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

 

 5 secrete să arăţi fabulos fără machiaj

In jos 
AutorMesaj
Poldychou
V.I.P
V.I.P
Poldychou


feminin Berbec Mesaje : 18018
Bani : 22383
Multumiri : 122
Varsta : 26
Localizare : Aici!
Status : "Mai bine sa fii invidiat decat compatimit."

5 secrete să arăţi fabulos fără machiaj Empty
31072012
Mesaj5 secrete să arăţi fabulos fără machiaj

5 secrete să arăţi fabulos fără machiaj 152559l-202x0-w-5b923f5c

Machiajul a devenit pentru multe femei o necesitate. Însă, este foarte important să înţelegem şi să acceptăm faptul că tenul nostru are nevoie de câteva zile pe lună în care să nu fie acoperit cu produse de make-up.
Pentru astfel de zile, în care îţi laşi pielea să respire, avem câteva sfaturi care te vor ajuta să arăţi fabulos.

Îngrijirea tenului, cea mai importantă
Nu putem să vorbim despre un ten frumos fără să includem îngrijirea zilnică. Demachierea este procedura pe care nu trebuie să o excludem nici măcar în zilele în care nu ne machiem.
După demachiere, nu uita de loţiunea tonică care te ajută să elimini toată murdăria de pe faţă. La fel de importantă este şi exfolierea săptămânală care va îndepărta toate celulele moarte. Crema hidratantă nu trebuie să-ţi lipsească nici dimineaţa şi nici seara.

Hidratarea cea de toate zilele
Ştim că ai auzit această replică de zeci, poate chiar sute de ori, însă hidratarea este, într-adevăr, foarte importantă. Dacă vrei să ai un ten strălucitor, cu un aspect "proaspăt", trebuie să bei minimum 2 litri de lichide pe zi. Astfel, pielea ta nu-şi va pierde elasticitatea naturală, atât de importantă în lupta cu ridurile.

Alimentaţia poate fi un aliat sau un duşman
La fel de importantă ca şi hidratarea este alimentaţia. Ceea ce mâncăm se vede pe tenul nostru. Consumul de fructe şi de legume te ajută să ai un ten luminos. De asemenea, o cură de detoxifiere, ţinută o dată la şase luni, poate face minuni pentru tenul tău.

Citricile îţi dau strălucire
Atunci când tenul tău este lipsit de strălucire apelează cu încredere la citrice. Foloseşte suc de portocale, pe tenul perfect curat, aplicat cu o dischetă demachiantă. Lasă-l 10-15 minute să acţioneze, după care clăteşte faţa cu apă călduţă şi, la sfârşit, cu apă rece. Şi zeama de lămâie este bună, mai ales pentru albirea tenului, dar nu este indicată persoanelor cu tenul uscat.

Sprâncenele şi genele, la control
Sprâncenele frumos conturate şi cât mai naturale sunt prezente în toate pictorialele de modă. Aşa că, nu-ţi mai chinui sprâncenele şi lasă-le să crească. Mergi la o cosmeticiană pricepută o dată pe lună, ca să-ţi dea o formă naturală. De asemenea, foarte importantă este şi vopsirea genelor. Astfel, ochii tăi vor părea mai conturaţi.

Sursa: Eva .
Sus In jos
http://danutabooks.blogspot.com/
Distribuie acest articol pe: reddit

5 secrete să arăţi fabulos fără machiaj :: Comentarii

avatar
Re: 5 secrete să arăţi fabulos fără machiaj
Mesaj Joi Iul 18, 2013 9:20 pm Scris de Reira
V-aș da și eu un sfat mai natural. E posibil să vă displacă, nici pe mine nu m-a încântat la început, dar efectul este plăcut.
Separați gălbenușul a 2 ouă și păstrați numai albușul, pe care îl bateți și vi-l puneți pe față ca o mască. O țineți cam 15 minute, iar după vă clătiți.
Albușul oului e foarte bogat în proteine, micșorează porii și corectează liniile de la baza ochilor și ridurile.
Little Adorabelle
Re: 5 secrete să arăţi fabulos fără machiaj
Mesaj Joi Iul 18, 2013 11:33 pm Scris de Little Adorabelle
^Ba sa stii ca, desi poate ca pare ciudat, imi surade metoda. Multumesc de sfat, dar mi-ar placea sa aflu si in cat timp este vizibil efectul si daca are vreun efect si asupra pielii aspre cu "un fel de chestie" alba, ca niste puncte albe, cam asa? Cel putin, eu asa am fata si sincer nu stiu ce sunt acele puncte albe, cert este ca imi fac fata foarte aspra.
Simona
Re: 5 secrete să arăţi fabulos fără machiaj
Mesaj Vin Iul 19, 2013 11:24 am Scris de Simona
Eu mereu imi fac masca cu albus de ou, mi se pare cea mai eficienta. De obicei o folosesc dupa ce imi fac o baie de aburi la ten cu ceai de tei/musetel. XD

Little Adorabelle, uite ce sunt punctele albe:


,,Punctele albe sunt o forma de acnee si grasimi, sebum si piele moarta care astupa porii. Ca si punctele negre, acestea pot aparea atat la adolescenti cat si la adulti. ``

La asta cred ca te poate ajuta baia de aburi si masca cu albus de ou. La mine cel putin se vad rezultatele, desi eu nu am mari probleme cu fata, de prima data.. ;-??
Little Adorabelle
Re: 5 secrete să arăţi fabulos fără machiaj
Mesaj Vin Iul 19, 2013 3:08 pm Scris de Little Adorabelle
Multumeeeesc. >rr< Da, stiam ca am tenul gras si banuiam ca din cauza asta mi-au aparut. O sa incerc masca cu albus de ou.
Re: 5 secrete să arăţi fabulos fără machiaj
Mesaj  Scris de Continut sponsorizat
 

5 secrete să arăţi fabulos fără machiaj

Sus 

Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Machiaj
» Alex Velea a dat lectii de machiaj la mall
» Cu sau fara...
» Raspunde fara da sau nu
» Bon Jovi vin fara Richie Sambora la Bucuresti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Girls Zone :: Frumusete-
Mergi direct la:  
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015