AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Mancati sanatos?
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

 

 Mancati sanatos?

In jos 
AutorMesaj
Balonas.
Membru Iscusit
Membru Iscusit
Balonas.


feminin Capricorn Mesaje : 535
Bani : 5018
Multumiri : 12
Varsta : 25
Localizare : Iasi

Mancati sanatos? Empty
17072012
MesajMancati sanatos?

Cum spune si titlul, mancati sanatos sau de la fast-food`uri?
Mancati orice fara griji sau mereu sunteti atente la ceea ce bagati in gura, nu cumva sa puneti kilograme pe voi.
Eu pot manca orice vreau, fara sa-mi fac griji despre greutatea mea, eu de cand ma stiu sunt slaba si orice sau oricat as manca, raman la fel. gdg)
Dar, nu sunt chiar atat de... nu gasesc cuvantul potrivit... Mananc sanatos, totusi. Nu-mi permit sa mananc mancare de la fast-food zilnic sau chipsuri sau mancaruri nepotrivite, mananc legume, fructe, mai ales ca am gradina si pot sa mananc sanatos. Desigur, mai scap uneori si mananc o pizza si coca-cola beau aproape zilnic, dar stiu cand sa ma abtin.
Voi?


Ultima editare efectuata de catre Acadica` in Lun Iul 30, 2012 1:29 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Distribuie acest articol pe: reddit

Mancati sanatos? :: Comentarii

Poldychou
Re: Mancati sanatos?
Mesaj Mar Iul 17, 2012 2:18 pm Scris de Poldychou
Eu mananc aproape zilnic Cartofi. Daca m-ar lasa mama as manca la toate mesele will Da' mai rar si ce gateste ea.
Balonas.
Re: Mancati sanatos?
Mesaj Mar Iul 17, 2012 2:30 pm Scris de Balonas.
Si mie imi plac (,) cartofii prajiti. :x Cu coca-cola. ;x Ce sa mai, atat de "sanatoasa" este.gdg)
I, You and They
Re: Mancati sanatos?
Mesaj Mar Iul 17, 2012 3:14 pm Scris de I, You and They
Imi place si mancarea fast-food, dar nu in exces. Imi place mai mult mancarea sanatoasa facuta de mami gdg
Єℓℓα
Re: Mancati sanatos?
Mesaj Lun Iul 30, 2012 1:27 pm Scris de Єℓℓα
Mie imi place sa mananc cat mai sanatos si fara grasimi. Prefer mult salatele gdg sunt cele mai bune. Cartofi, nu sunt moarta dupa ei. Mananc o data la o saptamana-2.
Alina
Re: Mancati sanatos?
Mesaj Mar Aug 14, 2012 11:34 am Scris de Alina
Imi place mult mancarea fast-food si mananc mereu cand vin de la scoala cu prietenii gdg dar inghit si mancarea de casa Dge
Alexandra THgirl13
Re: Mancati sanatos?
Mesaj Joi Sept 06, 2012 1:34 pm Scris de Alexandra THgirl13
cel mai mult im place sa mananc legume la cuptor

i ce sens legume: morcov BROCOLI ( dupa care sunt nebuna), conopida, mazare, cartofi si mai rar dar si porumb

in rest nu mananc carne... decat cand mananc Mcwrap-ul ala inofensiv.

nu mananc paine dacat cand merg la bunici si beau sucuri aproape zilnic ( sprite pepsi-cola sau neastea)
gigik
Re: Mancati sanatos?
Mesaj Mar Ian 08, 2013 3:08 pm Scris de gigik
nici eu nu am probleme cu mancarea! am noroc din punctul asta de vedere, mananc ce vreau si cat vreau si cand vreau si nu ma ingras. mancarea mea preferata sunt cartofii pai cu usturoi! deja imi ploua in gura dupa ei!
Inque~
Re: Mancati sanatos?
Mesaj Lun Iun 03, 2013 4:28 pm Scris de Inque~
La mine nu conteaza ce mananc sau daca mananc ceva, tot se pune. Si aerul se pune. gdg)
Nu imi plac Cola, alcoolul, paine nu mananc decat foarte rar, la fel chipsuri si dulciuri.
Imi place mancarea fast-food, dar nu mananc des. Oricum, mancarea mamei are destula grasime. Imi place, e buna la gust, dar nu face bine. Cand voi invata sa gatesc o sa imi fac singura mancarurile mele si o s-o corup si pe mama cu mancatul sanatos.
ShadowKiss
Re: Mancati sanatos?
Mesaj Vin Iun 07, 2013 6:34 pm Scris de ShadowKiss
Mananc mai mult mancarea preparata de mama si matusimea si nu se intampla prea des sa fie ceva nesanatos, deci e bine la acest capitol.
Imi place mancarea de fast-food, dar cred ca mananc o data la 6 luni(ma ingraas!! will). Cipsuri si ciocolata este din ce in ce mai rara si prefer sa mananc un mar, desi si pe ala il mananc doar cand am chef. will
In concluzie, pot spune ca mananc destul de .. sanatos.
Dizzie
Re: Mancati sanatos?
Mesaj Mar Iun 11, 2013 5:31 pm Scris de Dizzie
Eu nu prea mananc sanatos , pentru ca la scoala pamananc pranzul, adica sandwich, shaorma sau hamburger Dge) si la cina ce mai reusesc ceva facut de mama will in rest, chimicale.
Simona
Re: Mancati sanatos?
Mesaj Joi Iun 20, 2013 9:48 pm Scris de Simona
Eu am o obsesie cu mancarea sanatoasa, avand in vedere ca fac destul de mult sport am nevoie de mancare sanatoasa, atat pentru energie cat si pentru a ma simti bine. Nu ma dau in vant dupa fast-food, chipsuri s.a.m.d, in schimb ador dulciurile T-T sunt slabiciunea mea!
avatar
Re: Mancati sanatos?
Mesaj Joi Iul 18, 2013 9:51 pm Scris de Reira
Nu aș zice că am un regim alimentar sănătos. Nu mănânc la ore prestabilite și nici doar fructe, legume și chestii pline de proteine. În general exclud tot ce m-ar putea îngrășa din alimentația mea, cu excepția sucului. Mai beau Coca Cola, ceea ce știu că nu este bine, dar în anumite condiții îmi este necesar din pricina dozei de cofeină.
Little Adorabelle
Re: Mancati sanatos?
Mesaj Joi Iul 18, 2013 11:44 pm Scris de Little Adorabelle
Poate ca o sa ma urati profund, dar nu cred ca mananc sanatos. Am pus acel "cred" pentru ca nu mananc nici fast-food, dar nu as putea spune ca am un regim alimentar sanatos. Mananc mancare gatita de mamaia, in general. Sanatoasa, mai putin sanatoasa, cert e ca stie cum s-o gateasca. will Mananc multe fructe, sunt dependenta de fructe, daca as putea spune. Mami imi tot aduce farfurii cu piersici, kiwi, banana, mar, tot felul de fructe. A invatat ce vreau, atentie la cuvantul ala, "farfurii". Cand spun "farfurii", chiar sunt... farfurii intregi... si multe. Beau doar apa, cred ca e singurul lucru sanatos pe care il fac. (Daca e sa o luam asa, cine stie ce mai contine si apa, dar asa, nu ar trebui sa mai bem si mancam nimic) Nu imi place sucul, nu stiu de ce. Poate din cauza ca e vara si am nevoie (sau corpul meu are nevoie) de apa. Dar de cand ma stiu (sau poate doar de cativa ani) beau doar apa.
Re: Mancati sanatos?
Mesaj  Scris de Continut sponsorizat
 

Mancati sanatos?

Sus 

Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Justin Bieber: Nu este sanatos sa iti ascunzi relatia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Girls Zone :: Sanatate-
Mergi direct la:  
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015