AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Memorie
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

 

 Memorie

In jos 
AutorMesaj
Balonas.
Membru Iscusit
Membru Iscusit
Balonas.


feminin Capricorn Mesaje : 535
Bani : 5018
Multumiri : 12
Varsta : 25
Localizare : Iasi

Memorie Empty
30072012
MesajMemorie

Cum sa spui NU uitarii!

Cu un stiil de viata sanatos si ajutor de la plante si vitamine, iti poti pastra creierul antrenat si memoria vie.

<> MISCAREA - ajuta la pastrarea energiei si a unui tonus psihic bun. Iesi din casa mai des si ramai activ fizic.
<> STOP VICII - daca fumezi sau exageresi cu alcoolul, conexiunea creierului se deterioreaza mai rapid.
<> EXERSEAZA MEMORIA - jucand saj sau rezolvand rebusuri.
<> INVATA CEVA NOU IN FIECARE AN - alege-ti domenii si discipline care te intereseaza si aprofundeaza-le.
<> ODIHNA - este esentiala pentru o buna memorie, 7-8 ore de somn in fiecare noapte este cel mai bine.

Bine de stiut!
-> Magneziul hraneste fibra nervoasa, asa ca ai grija sa nu-ti lipseasca.
-> Complexul de vitamina B imbunatateste memoria prin crearea unor cuplaje neuronale rapide.

Daca aveti probleme cu memoria sau pur si simplu vreti ca ea sa nu cedeze, va recomand cu caldura aceste sfaturi care ar trebui respectate.

Sursa: Calea Naturista - Alevia
Sus In jos
Distribuie acest articol pe: reddit

Memorie :: Comentarii

Єℓℓα
Re: Memorie
Mesaj Lun Iul 30, 2012 1:26 pm Scris de Єℓℓα
Eu am o memorie destul de buna, dar va ceda si ea o data si o data. Totusi, nu mai tim minte asa multe de la liceu...sau mai rau generala. Abia de la facultate in sus.
Balonas.
Re: Memorie
Mesaj Lun Iul 30, 2012 1:27 pm Scris de Balonas.
Tocmai de aceea am postat aceste sfaturi, ca sa va ajute. gdg
Daca le vei respecta, poate ca nu iti vei aminti stiu si eu de acum 2-3 ani, dar nu vei avea probleme in viitor.
Єℓℓα
Re: Memorie
Mesaj Lun Iul 30, 2012 1:30 pm Scris de Єℓℓα
Scumpa, sincer, nu prea mai am timp de asa multe ... de dormit incerc sa doarm cel putin minimul. Fumatul si alcoolul nu se lipeste de mine, iar sah si rebus ... nu mai am timp. Mai bine citesc o carte cat sunt in taxi will dar voi incerca sa mai fac si din ele.
Balonas.
Re: Memorie
Mesaj Lun Iul 30, 2012 1:35 pm Scris de Balonas.
Pai, macar sport cel putin 10 minute. Nu te ajuta doar in memorie, ci in foarte multe lucruri.
Plimbarile in weekend sau 10-15 minute de gimnastica dimineata te vor ajuta.
Poldychou
Re: Memorie
Mesaj Lun Iul 30, 2012 1:44 pm Scris de Poldychou
Eu una nu am avut pobleme cu memoria gdg Tim minte lucruril importante si de la gradinita Dge Si o spun foarte serios.

Tot ce uit sunt lucrurile pe unde le pun ... fiindca nu dau importanta.
Sport nu fac. Chiar de loc. Nici la ore. Toata ziua stau. Daca alerg cativa metri scot limba Dge
De dormi dorm. Asta nu e probleme....dar acum vara stau de la 14 la 17 ore Dge :X
Sah jucam ... il iubeam. Integramele nu s-au lipit de mine.
ShadowKiss
Re: Memorie
Mesaj Lun Iul 30, 2012 4:49 pm Scris de ShadowKiss
Da, Danuta nu esti singurica.=))Cand vorbeam cu Roxana, ea se uita la mine uimita, nu-si mai aducea aminte nici ce facusem cu un an in urma.Da, a o memorie buna, buna de tot, dar nu pot memora ce aud, de exemplu daca sunt legata la ochi, oricat imi repeti nu pot.Am memorie vizuala si cu asta mai scapam la teste..cand nu mai invatam acasa.Sport nu fac deloc si mor dupa cativa metri, tutunul nu se aproprie de mine, alcoolul..nu strica o sampanie ocazional,nu?gdg)Normal ca nu si da ...imi plec rebusurile si integramele, mai ales sudoku, iar sah nu am mai jucat de ceva timp, nu mai aveam cu cine.
Balonas.
Re: Memorie
Mesaj Lun Iul 30, 2012 5:56 pm Scris de Balonas.
Este si sah virtual, eu il am in calculator, dar nu stiu sa joc, asa ca mereu pierd... f
Mai joc si remi si imi place la sport sa alerg.
I, You and They
Re: Memorie
Mesaj Lun Iul 30, 2012 7:45 pm Scris de I, You and They
Si eu am o memorie, dupa mine foarte buna gdg) Imi aduc aminte toate amintirile placute, pa care nu o sa le uit cat traiesc, dar si ... foarte neplacute, apasandu-mi inima.
Eu fac sport .... catelusei mele ii place sa se joace cu mine Dge in sens ca ma pune sa alerg. Sah nu prea joc ... mai mult remi. Integrame fac . In vacanta - una -2 pe saptamana. Si da, dorm cat pot de mult.
Alina
Re: Memorie
Mesaj Mar Aug 14, 2012 11:33 am Scris de Alina
tampeniile si prostiile le bag la cap repede gdg) dar ceva de scoala ioc Dge
si asa din clasele mici nu tin minte...dar gradinita Dge
Bells
Re: Memorie
Mesaj Dum Ian 27, 2013 7:33 pm Scris de Bells
Stau foarte prost cu memoria, doar pentru ca am invatat atat de mult, incat cred ca acest lucru a daunat memoriei mele:))in fiecare an, zeci de pagini, inlocuite iar si iar..iau insa pastile pentru concentrare si nu am probleme:-??am doar o circulatie mai slaba.
Re: Memorie
Mesaj  Scris de Continut sponsorizat
 

Memorie

Sus 

Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Ce tip de memorie ai?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Girls Zone :: Sanatate-
Mergi direct la:  
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015