AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Bicicleta.
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

 

 Bicicleta.

In jos 
AutorMesaj
Balonas.
Membru Iscusit
Membru Iscusit
Balonas.


feminin Capricorn Mesaje : 535
Bani : 5018
Multumiri : 12
Varsta : 25
Localizare : Iasi

Bicicleta. Empty
06082012
MesajBicicleta.

Bicicleta....

Pai, mergand cu bicicleta avem multe beneficii, este distractiv si sanatos.
O bicicleta ne ajuta la multe lucruri, ne mentine in forma, ne duce mai rapid oriunde avem nevoie si nu polueaza natura! Putem alege "bicla" daca mergem la magazin, la bunici, in parc sau la un prieten. Este un mod simplu, usor si amuzant de a face sport zilnic, iar natura nu va avea de suferit!
Alegerea corecta este o bicicleta, in schimb, unii au ales "motoparaitoarele" (motociclete, motorete, motoscutere si atv-uri) si nu este deloc bine. Acum la moda sunt acestea si nimeni nu se mai plimba cu bicicleta, considerand ca este demodata.
Dar nu este deloc asa! Eu zic (,) ca aceste motoparaitoare nu sunt benefice, poate sunt mai rapide, dar nu sunt sanatoase nici pentru cel care conduce, nici pentru mediu, sa nu mai zic de zgomotul pe care il fac, fiind enervant si pentru oamenii nevinovati care sunt nevoiti sa il auda mereu in fata portii.
Voi ce alegeti?

BICICLETA VERSUS MOTOPARAITOARE!
Sus In jos
Distribuie acest articol pe: reddit

Bicicleta. :: Comentarii

Alina
Re: Bicicleta.
Mesaj Mar Aug 14, 2012 11:32 am Scris de Alina
Eu nu am bicicleta gdg si mi-ar fi si lene si as si obosi repede Dge nu sunt obijnuita. Si oricum, ce sa faci cu bicicleta in bucuresti ....
Bells
Re: Bicicleta.
Mesaj Dum Ian 27, 2013 7:34 pm Scris de Bells
Nu am timp de miscare, nu mai am bicicleta, insa imi placea atunci cand eram mica sa imi pierd timpul pe ea..am inlocuit-o cu rolele intre timp.
Inque~
Re: Bicicleta.
Mesaj Lun Iun 03, 2013 4:23 pm Scris de Inque~
^Si rolele sunt o metoda de a te mentine.

Pe mine nu m-a atras bicicleta de mica, asa ca nu am si nici nu stiu sa merg pe ea. Mi-ar placea sa invat, dar nu mai am motiv. In Bucuresti nu prea are rost sa mergi le bicicleta decat daca chiar esti pasionat sau sa te plimbi cu ea prin parc.
Dar o pun pe lista. E sanatoasa, intr-adevar, spre deosebire de alea cu motor care sunt foarte periculoase, dupa parerea mea. Nu e vorba doar despre cat de bine te mentii, dar am auzit n cazuri in care persoane au murit pentru ca au facut accident cu motocicleta. -.-
ShadowKiss
Re: Bicicleta.
Mesaj Mar Iun 11, 2013 6:52 pm Scris de ShadowKiss
Cand eram mica adoram sa ma plimb cu bicicleta(bine pana sa imi petrec atat de mult timp la calculator). Mergeam pana la invatatorul meu si inapoi in timpul verii si organizam chiar intreceri cu fetele, dar acum am crescut si nu prea ne mai intereseaza, insa chiar e un mod bun pentru a face ''sport'' si a te mentine.
Dizzie
Re: Bicicleta.
Mesaj Mar Iun 11, 2013 7:00 pm Scris de Dizzie
Aveam si eu bicicleta cand eram mica Dge una micuuuta si roz :X si cu prostii dalea pe la ... alea de unde o ti Dge acum nu mai am :-j dar gasesc la varul meu daca as vrea/
Inque~
Re: Bicicleta.
Mesaj Joi Iun 13, 2013 6:16 pm Scris de Inque~
Eu nu am vreo persoana de incredere care stie bine sa mearga pe bicicleta si ca sa ma invete si pe mine. gdg) Dar mi-ar placea sa invat, numai ca sunt sigura ca as cadea la fiecare doi metri.
Little Adorabelle
Re: Bicicleta.
Mesaj Joi Iul 18, 2013 11:47 pm Scris de Little Adorabelle
Moto...chestiile acelea niciodata nu m-au atras. Iubesc bicicleta, dar ce mai iubesc bicicleta. Cred ca daca nu as obosi as merge secunda de secunda cu ea. Nu, nu o folosesc ca pe un mijloc de transport, am picioarele pentru asta. will Dar este un hobby. Si niciodata nu as cobori cu bicicleta de pe Transfagarasan, cum am vazut de curand!
Re: Bicicleta.
Mesaj  Scris de Continut sponsorizat
 

Bicicleta.

Sus 

Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Girls Zone :: Sanatate-
Mergi direct la:  
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015