AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Infometarea
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

 

 Infometarea

In jos 
AutorMesaj
Simona
Fan Forum
Fan Forum
Simona


feminin Sagetator Mesaje : 1101
Bani : 52035
Multumiri : 10
Varsta : 27
Localizare : Bossland. o,o
Status : Baby, I'm a sociopath, Sweet serial killer. On the warpath.

Infometarea Empty
26062013
MesajInfometarea

Ce parere aveti despre fetele care se infometeaza? Credeti ca merita sa-ti sacrifici corpul doar pentru a avea silueta de model?

Parerea mea:

Consider ca inainte sa vrei sa te infometezi trebuie sa te gandesti de 2 ori. Nu cred in acele 'minuni' cum ca: slabesti 7 kg in 7 zile. Mi se pare imposibil. Am vazut, acum ceva timp, o declaratie a unei vedete care trebuia sa participe la o prezentare, iar cei de acolo nu au acceptat-o deoarece avea 3 kg in plus. Insa altcineva i-a recomandat sa manance vata si sa bea cola, in asa fel nu ii va fi foame si va slabi. Pana la urma intr-un regim de viata echilibrat pierzi un anumit numar de kg si ai siguranta ca nu le vei recapata asa usor. 
Sus In jos
Distribuie acest articol pe: reddit

Infometarea :: Comentarii

ShadowKiss
Re: Infometarea
Mesaj Mier Iul 03, 2013 6:33 pm Scris de ShadowKiss
Doamne! In ziua de azi vezi cat mai multe fete care se infometeaza ca sa aiba ''o silueta de invidiat'' si chiar am doua specimene in clasa care chiar nu mai au nevoie sa slabeasca. Am inteles ca una dintre ele a fost grasa cand era mica si de aceea slabeste, dar cealalta e doar piele si os!
Nici eu nu cred ca slabesti 7 kg in 7 zile.. e o prostie. Mai auzisem ca trebuie sa bei otet cu apa fiarta si nu mai iti este foame sau lamaie sau mai stiu eu ce si asa fetele nu mai mancau.
Sincer cred ca poti slabi si fara sa ti cura, trebuie doar sa nu exagerezi cu mancarea si sa ai un meniu echilibrat si cel mai important(si cel mai urat lucru de mine) e sa faci sport. will
Inque~
Re: Infometarea
Mesaj Mier Iul 03, 2013 6:58 pm Scris de Inque~
^Georgiana, sutn de acord cu ce spui in mare parte. Dar trebuie sa adaug ca metabolismul este foarte important. Persoanele slabe sau care au o greutate normala si nu au probleme cu ea de obicei nu inteleg faptul ca unii oameni asa sunt facuti si ca orice mananca se pune. De-asta sunt persoane foarte slabe care mananca numai fast food si dulciuri, pentru ca ele au metabolismul rapid.
Eu am un metabolism incet, asta inseamna ca grasimile se ard mult mai incet. Deci pot sa fac sport si pot sa am grija de mananc, dar nu voi ajunge niciodata la o silueta perfecta (perfecta adica nici slab, nici gras). Pentru ca ceea ce mananc se va pune inevitabil, chiar daca este mancare sanatoasa. E o lupta continua.

Bineinteles ca infometarea este o prostie, mai mult rau iti faci. Este bine sa slabesti pe cai naturale si sanatoase. Si da, sunt multe fete care exagereaza, care sunt deja slabe si se considera grase si prima idee care le vine in minte este ca trebuie sa nu mai manance. -.- Aveam si eu colege care mancau pe zi trei biscuiti, doua fructe si un iaurt.
Simona
Re: Infometarea
Mesaj Mier Iul 03, 2013 9:06 pm Scris de Simona
Depinde si de tipul de silueta pe care il ai. Pentru ca unele persoane se infometeaza mai mult pentru a pierde dintr-o anumita zona - de cele mai multe ori. De exemplu eu am silueta tip para, adica tot ce mananc in plus se depunde pe coapse si fese . . . e foarte neplacut, dar asa sunt eu, nu am ce face. :]]
Faza e ca marea majoritatea nu se gandesc la consecinte, nu doar ca vor avea probleme de sanatate, dar atunci cand vor vrea sa manance normal - 3 mese pe zi, 2 gustari optional - se vor trezi ca niste baloane xD. Ca pana la urma n-o sa traiesti toata viata cu un iaurt pe zi s.a.m.d.
avatar
Re: Infometarea
Mesaj Joi Iul 18, 2013 9:46 pm Scris de Reira
Eu sunt obsedată de a îmi menține abdomenul plat. Refuz să mă concep cu burtă.
În ultima lună, pentru că eram prinsă în febra bacului mâncam târziu și numai calorii, ajunsesem la 47 de kg, iar cum nu fac sport era imposibil să ajung la greutatea inițială.
Cu o lună înainte de bac, am profitat că stresul era mai mare ( ceea ce oricum slăbește) și am mâncat sporadic, anemic. Într-o lună am ajuns din nou la 43 de kg și sunt mulțumită.
Știu că nu e sănătos să te înfometezi, eu nu prea am simțit nevoia de a mânca în perioada aia din cauza stresului. Depinde de concepțiile pe care le are fiecare despre modul în care vrea să arate.
Simona
Re: Infometarea
Mesaj Dum Iul 21, 2013 12:19 pm Scris de Simona
Eu am incercat sa tin dieta vegan si am observat ca nu e de mine. Intr-un fel m-am infometat xD. Adica mancam maxim 4 legume si fructe pe zi. De slabit am slabit si exact de unde voiam mai exact sa slabesc. Insa azi dimineata am facut o criza de spasmofilie xD. A fost groaznic xD. Noroc ca aveam niste pastile cu calciu pe care le iau cand fac crizele astea - calciu ionic si calciu proteic - mi-am revenit putin, dar .. xd.
Reira stiu cum e obsesia asta sa-ti mentii abdomenul plat s.a.m.d. Eu cu abdomenul nu am probleme, am probleme cu coapsele xD. Pun mereu in zona aia si e foaaarte stresant. Acum ca am tinut asa zisa dieta vegan am slabit, dar daca mai fac o criza de spasmofilie .. :]].
Inque~
Re: Infometarea
Mesaj Dum Iul 21, 2013 5:21 pm Scris de Inque~
^Ce ai tinut tu nu e dieta vegan pentru ca veganii nu mananca 4 legume si 3 fructe pe zi. Ei mananca legume, fructe, seminte etc, dar si le gatesc.
Tu oricum mananci sanatos, sa nu te mai aud cu slabit si infometare. >.< Ca vin la tine si te indop cu unt.
Si sunt sigura ca nu ai 90 cm la coapse, asa ca nu te mai plange. gdg) Mananca frumos si sanatos ca pana acum.
ShadowKiss
Re: Infometarea
Mesaj Dum Iul 21, 2013 9:43 pm Scris de ShadowKiss
Delia eu am zis prima ca o indop, asteapta la rand. Dge Eu bag cipsuri in ea si multa mancare nesanatoasa sa ma asigur ca se va ingrasa.

Mneah nu sunt deacord cu infometarea desi de ceva timp mananc cat mai putin, doar ca sa nu-mi urle burta si incerc sa nu exagerez chiar daca imi place sau sa ma abtin ca mereu ma ingrasam numai vara ca scoala din cauza stresului slabeam si nu doresc sa se mai intample asta. Am ajuns ieri sa mananc doar o masa pe zi. Dge
Dizzie
Re: Infometarea
Mesaj Dum Iul 21, 2013 9:47 pm Scris de Dizzie
Eu nu am incercat pana acum sa slabesc Dge nu ma omor cu mancatul dar nici slaba sunt sunt. Stau perfect cu kilogramele will Fusesem intr-un an mai slaba ... imi numaram oasele Dge
ShadowKiss
Re: Infometarea
Mesaj Dum Iul 21, 2013 9:50 pm Scris de ShadowKiss
Eu am avut 49 la sfarsitul clasei a 8-a si acum in timpul scolii ajunsesem pe la 50 si ceva ceea ce m-a speriat mai ales ca era in perioada in care eu chiar mancam la scoala. Dupa am inceput sa nu mai mananc nici dimineata decat un dumicat-doi si apoi tocmai la 4 cand ajungeam acasa si seara cateodata nu mai mancam deloc. Insa nu m-am mai cantarit dupa. As vrea totusi sa ajung la 48 si gata. will
Beatrice
Re: Infometarea
Mesaj Lun Iul 22, 2013 6:00 pm Scris de Beatrice
Eu una nu pricep de ce voi adolescentii va stresati atat cu dietele astea. Georgiana, chiar nu faci bine nemancand aproape nimic. Mai bine mananci salate decat sa ti stomacul sa roada in gol. O sa te imbolnavesti daca vei continua asa. Mancati salate, mergeti la sala, alergati, dar nu sa stati flamande toata ziua. Chiar nu va faceti bine.
Little Adorabelle
Re: Infometarea
Mesaj Lun Iul 22, 2013 11:12 pm Scris de Little Adorabelle
Nu, niciodata nu am incercat si nici nu o sa incerc. Daca mananc ce-mi place, am de castigat, imi... place! Daca nu mananc nimic, chiar am de pierdut, mi se face rau. will Deeeeci... logica mea castiga intotdeauna! Glumesc.
Re: Infometarea
Mesaj  Scris de Continut sponsorizat
 

Infometarea

Sus 

Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Girls Zone :: Sanatate-
Mergi direct la:  
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015