AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Profetia numelui-Prima vocala
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!



 

 

 Profetia numelui-Prima vocala

In jos 
AutorMesaj
ShadowKiss
BEST NICKNAME
BEST NICKNAME
ShadowKiss


feminin Rac Mesaje : 28924
Bani : 226007
Multumiri : 58
Varsta : 26
Status : "Better to reign in Hell, than serve in Heaven" - Lost Paradise

Profetia numelui-Prima vocala Empty
30072012
MesajProfetia numelui-Prima vocala

Prima vocala
Nu numai prima litera a prenumelui este importanta in onomantie. Prima vocala, de exemplu, ofera indicii interesante cu privire la reactiile instinctive pe care le avem in fata surprizelor, a schimbarilor neasteptate. Astfel:

  • A - poate raspunde iritat sau agresiv, tinzand sa respinga ceea ce vine din exterior.
  • E - primeste foarte bine noul, ba mai mult, atunci cand se plictiseste tinde sa-l provoace.
  • I - reactioneaza intuitiv, dar cam ilogic si subiectiv, cu posibile regrete ulterioare.
  • O - reactioneaza lent, este greu de scos din ale sale si cauta sa-si controleze foarte bine emotiile.
  • U - raspunde cu pasiune, poate un pic teatral, si adesea diferit de cum te-ai astepta.

Cand prima litera a prenumelui se intampla sa fie chiar o vocala, persoana respectiva poate intampina dificultati in a separa logica de emotie, capul de inima.




La mine:
E-- primeste foarte bine noul, ba mai mult, atunci cand se plictiseste tinde sa-l provoace.
O-- reactioneaza lent, este greu de scos din ale sale si cauta sa-si controleze foarte bine emotiile.
La a doua nu prea e adevarat, nu prea mult.rr
Sus In jos
Distribuie acest articol pe: reddit

Profetia numelui-Prima vocala :: Comentarii

I, You and They
Re: Profetia numelui-Prima vocala
Mesaj Lun Iul 30, 2012 11:17 pm Scris de I, You and They
La mine nu prea e asa ffftr desi majorotatea asa cred (Inclusiv tu Giorgi -_-")
ShadowKiss
Re: Profetia numelui-Prima vocala
Mesaj Lun Iul 30, 2012 11:19 pm Scris de ShadowKiss
La mine e gresita partea cu emotiile, nu mi le controlez asa bine, aproape deloc , dar nu pot fi scoasa din ale mele.Am ''fix-uri''.rr, dar la tine chiar nu e adevarat, la Danuta se potriveste.gdg)
I, You and They
Re: Profetia numelui-Prima vocala
Mesaj Lun Iul 30, 2012 11:23 pm Scris de I, You and They
Da .... la Danuta e de nota 10 Dge Dar e si ea un pisoias in interior.
De fapt,tu esti greu de urnit Dge
Balonas.
Re: Profetia numelui-Prima vocala
Mesaj Mar Iul 31, 2012 9:03 am Scris de Balonas.
Citat :
I - reactioneaza intuitiv, dar cam ilogic si subiectiv, cu posibile regrete ulterioare.

Frumos, cateodata asa este, dar nu mereu. gdg
Poldychou
Re: Profetia numelui-Prima vocala
Mesaj Mar Iul 31, 2012 10:31 am Scris de Poldychou
Dap Giorgi, la mine asa este gdg Dar raspund si calm j
Inque~
Re: Profetia numelui-Prima vocala
Mesaj Mier Aug 15, 2012 4:46 pm Scris de Inque~
La mine e adevarat pe jumatate.

Delia: E - primeste foarte bine noul, ba mai mult, atunci cand se plictiseste tinde sa-l provoace.
Maria: A - poate raspunde iritat sau agresiv, tinzand sa respinga ceea ce vine din exterior.

Eu nu tind sa resping ceea ce vine din exterior pentru ca nu sunt inchisa la minte, deci... nu e adevarat. "Maria" oricum nu ma striga nimeni, asa ca... se explica. gdg)
Re: Profetia numelui-Prima vocala
Mesaj  Scris de Continut sponsorizat
 

Profetia numelui-Prima vocala

Sus 

Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Profetia numelui-Prima litera a prenumelui
» Profetia numelui-Ce spun literele despre tine
» Prima intalnire...
» Hot new: Kamelia - Prima Oara (videoclip)
» Sfaturi pentru prima intilnire

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Girls Zone :: Horoscop-
Mergi direct la:  
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Lun Ian 29, 2024 10:08 am
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015